Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enerji Verimliliği için Garanti’den Çevreci KOBİ Paketi

Garanti Bankası, KOBİ’lerin tüm faaliyetlerinde verimliliği artırmak, kaynakları yerinde kullanarak üretim yapmak ve enerji verimliliğini ön planda tutmak amacıyla yapacağı yatırımlara finansman sağlayan ve KOBİ’ler için özel olarak tasarladığı 17. destek paketi 'Çevreci KOBİ'yi hizmete sundu. KOBİ’ler, paket kapsamında, binalarda ve sanayide

yapi.com.tr
Enerji Verimliliği için Garanti’den Çevreci KOBİ Paketi

Garanti Bankası, KOBİ’lerin tüm faaliyetlerinde verimliliği artırmak, kaynakları yerinde kullanarak üretim yapmak ve enerji verimliliğini ön planda tutmak amacıyla yapacağı yatırımlara finansman sağlayan ve KOBİ’ler için özel olarak tasarladığı 17. destek paketi 'Çevreci KOBİ'yi hizmete sundu. KOBİ’ler, paket kapsamında, binalarda ve sanayide enerji verimliliği ve atık yönetimi konularındaki yatırımları için 3 ay ödemesiz, 60 aya kadar vadeli ve özel faiz oranlarıyla sunulan kredilerden yararlanabiliyor.

KOBİ’ler; paketin içerdiği 'Sanayide Enerji Verimliliği Kredisi'nden, üretimde kullanılan cihaz ve ekipmanın, yüksek verimli ve enerji tasarrufu sağlayan teçhizatla değiştirilmesinde faydalanabiliyor. 'Binalarda Enerji Verimliliği Kredisi’nden ise, mantolama, ısı yalıtımı, pencere-çatı yalıtımı, A sınıfı enerjili cihazlar, ısıtma-soğutma ve aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi gibi alanlarda yapılacak harcamalarda yararlanılabiliyor. Paket kapsamındaki 'Atık Yönetimi Kredisi' ise çevreye zararlı atıkların uzaklaştırılması ve geri dönüştürülmesi için yapılacak yatırımların finansmanı için KOBİ’lere sunuluyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “2010’da enerji verimliliğinin artırılması ve çevre koruma konularında, KOBİ’lerin de uyması gereken bazı yeni düzenlemeler geliyor. Gelecek nesillere daha iyi, yaşanabilir bir çevre bırakmak isteyen KOBİ’ler, enerji verimliliğiyle sağladığı tasarrufu yatırıma dönüştürüp, işletmesinin ve ülkesinin ekonomik gelişimini gözeterek, küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunuyor. 17 yıldır çevreyi korumaya yönelik çalışmalara destek veren ‘KOBİ’lerin Bankası’ olarak, işletmelerin bu kapsamda yapacağı yatırım ve harcamaların finansmanı için, yeni Çevreci KOBİ Paketi’ni tasarladık. KOBİ’ler, paket yardımıyla yapacakları yatırımlar sayesinde, başta enerji olmak üzere, kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanabilecek. İşletmelerin, 2010’da yaşanabilir bir çevrede ve sürdürülebilir kaynaklarla, daha kârlı faaliyet göstermelerine yardımcı olabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Paket, KOBİ’lere, yakıt ekonomisi sağlayan hibrit araç satın alırken kullanabilecekleri 'Çevreci Oto Kredisi’nin özel faiz oranlarından faydalanma fırsatı da sunuyor. Çevreci KOBİ’ler, paket kapsamında verilen Çevreci Bonus Card ile her türlü ihtiyaçlarını karşılarken, kazandıkları bonusun bir kısmını WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarına aktarabiliyor, çevreye duyarlı ürünler için tasarlanan özel kampanyalardan faydalanabiliyor.

Çevreci KOBİ paketiyle ilgili ayrıntılı bilgi için: www.çevrecikobi.com

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-verimliligi-icin-garantiden-cevreci-kobi-paketi_75404.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!