Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

EPDK: Fırtına Vadisi’ne Lisans Yok

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Fırtına Vadisi’nde kurulması planlanan üretim santraline, üretim lisansı verilmediğini açıkladı.

NTVb>Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Fırtına Vadisi’nde kurulması planlanan üretim santraline, üretim lisansı verilmediğini açıkladı.

EPDK tarafından yapılan yazılı açıklamada, kuruma sunulan projelerin incelemeye alınmasının veya projeyi uygun bulma kararının şirketlere lisans verilmesi anlamı taşımadığı kaydedildi. EPDK, projenin uygun bulunması durumunda, şirketin yükümlülüklerini yerine getirmesi, DSİ Genel Müdürlüğü ile su kullanım hakkı imzalanması ve diğer işlemlerin ardından lisans değerlendirmesi yapılabileceğini duyurdu.

Açıklamada, şirketlerin mevzuattan kaynaklanan izinlerin alınmasından sonra da üretim tesisinin inşaatına başlayabileceği belirtildi. Bazı basın yayın organlarında, EPDK’nın Mart ayında Fırtına Vadisi Dikkaya mevkiinde regülatör ve hidroelektrik santral için Ark Enerji adlı şirkete üretim lisansı onayı verdiği haberleri yer almıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/epdk-firtina-vadisine-lisans-yok_47863.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!