Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Yıl Sonuna Temizlenecek
BÖLÜM SPONSORU novawood novawood

Galataport'a İtiraz Geliyor

Galataport'a itiraz geliyor

Radikal Gazetesilaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Danıştay 6. Dairesi'nin Galataport'un imar planıyla ilgili iptal kararına üst mahkemede itiraz edileceğini, Galataport ihalesiyle ilgili sürecin devam ettiğini söyledi. Soruları yanıtlayan Yıldırım, ihalenin yenilenmesiyle ilgili soruya, "Danıştay'ın, Galataport'la ilgili esasa ilişkin kararı beklenecek ve 6. Daire'nin iptal kararına karşı da üst mahkemede itiraz edilecek" yanıtını verdi.

Bakan Yıldırım, 2008 yılında tamamlandığında Ankara İstanbul arasını 3.5 saate indirecek hızlı tren projesinin birinci etabını oluşturan Ankara-Eskişehir bölümünün bu yıl bitirilerek devreye alınacağını belirterek çalışmaların da hızla devam ettiğini söyledi.

15 günlük erteleme
Ankara-Eskişehir arasındaki bölüm tamamlansa bile iki kent arasındaki süreyi 55 dakikaya indirecek hatta hızlı tren işleyebilmesi, lokomotif ve vagonların gelmesine bağlı. Yıldırım, Anadolu ve Avrupa yakalarını tüpgeçitle birbirine bağlayacak olan Marmaray Projesi'nin lokomotif ve vagonlarının alımıyla banliyö hatlarının iyileştirilmesini kapsayan ikinci etap ihalesinin 15 Şubat tarihine ertelendiğini ifade etti. 2006'da 3. nesil GSM lisanslarının verilmesine başlanıp başlanmayacağına ilişkin soru üzerine Yıldırım, 2006'nın 3. nesil ve 'wimax' sistemine ilişkin politikanın belirleneceği yıl olacağını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/galataporta-itiraz-geliyor_40337.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!