Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GAP’a 1 Milyar Liralık Sulama Yatırımı

Güneydoğu Anadolu Projesi’ne (GAP) bu yıl aktarılacak 3 milyar liralık kaynağın, yaklaşık 1 milyar lirasının sulama yatırımları için harcanağı bildirildi. GAP Eylem Planı kapsamında, en büyük payı yaklaşık 1.8 milyar lira kaynak ile altyapının geliştirilmesi projeleri alacak. Bu projeler içinde de sulama yatırımları yaklaşık 1 milyar lira ödenekle

Milliyet Gazetesi
GAP’a 1 Milyar Liralık Sulama Yatırımı

Güneydoğu Anadolu Projesi’ne (GAP) bu yıl aktarılacak 3 milyar liralık kaynağın, yaklaşık 1 milyar lirasının sulama yatırımları için harcanağı bildirildi. GAP Eylem Planı kapsamında, en büyük payı yaklaşık 1.8 milyar lira kaynak ile altyapının geliştirilmesi projeleri alacak. Bu projeler içinde de sulama yatırımları yaklaşık 1 milyar lira ödenekle ilk sırada yer alıyor. Bunu 342 milyon 417 bin lira enerji, 270 milyon 260 bin lira ulaştırma ve 114 milyon 208 bin lira sosyal fiziki altyapı yatırımları izliyor.

Bölgenin gelecekte ‘dünyanın gıda ve enerji üssü olacağını’ belirten GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, “2 yılda bir üretim alanlar, sulamayla birlikte 2 yılda 5 üretim alacaklar. Tabii bu beraberinde çok büyük bir refah artışı da getirecek” dedi. Sulamanın ise hâlâ yüzde 17’ler seviyesinde olduğuna dikkati çeken Karahocagil, “Hedef bunu 2012 sonunda yüzde 70 çıkarmak” diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/gapa-1-milyar-liralik-sulama-yatirimi_70295.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!