Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Genç Kuşağa Görev Verin Göreceksiniz Sizden daha İyiler

Avrupa'nın en büyük inşaat şirketlerinden birine sahip olan Enka Holding'in Onursal Başkanı Dr. Şarık Tara, krizden çıkış arayan firmalara genç yöneticileri önerdi. 'Ben tecrübeliyim.' anlayışına da katılmadığını belirten Şarık Tara, "Son 10 yılda olanların toplamı, 2 bin yılda olanlardan daha fazla. Bunları takip edemeyip de 'Benim tecrübem var'

Zaman Gazetesi
Genç Kuşağa Görev Verin Göreceksiniz Sizden daha İyiler

Avrupa'nın en büyük inşaat şirketlerinden birine sahip olan Enka Holding'in Onursal Başkanı Dr. Şarık Tara, krizden çıkış arayan firmalara genç yöneticileri önerdi.

EDUPLUS ve TAKTX tarafından düzenlenen '6. Liderlik Zirvesi'nde konuşan Tara, "Dünya ekonomisi bir balon gibi şişti ve patladı. Duamız, bu balonu, tekrar yamayıp şişirme imkanı bulmaktır. Bir şirketin muvaffak olabilmesi için mutlaka şirketteki tüm çalışanları seveceksiniz ve takdir edeceksiniz. Gençlere görev vereceksiniz ve göreceksiniz ki sizden daha iyi yapıyorlar. Siz mutlu olacaksınız ve herkesi mutlu edeceksiniz. Tek başına bir iş yapılmaz. Mutlaka bir takıma ihtiyacınız var." tavsiyesinde bulundu. 'Ben tecrübeliyim.' anlayışına da katılmadığını belirten Şarık Tara, "Son 10 yılda olanların toplamı, 2 bin yılda olanlardan daha fazla. Bunları takip edemeyip de 'Benim tecrübem var' diyenler, çok zor durumdalar şimdi. Şirketinizi uluslararası seviyelere çıkarıp, marka olacaksınız." dedi.

Arıkanlı Holding Kurucu Başkanı Dr. İbrahim Arıkan ise bir işletmenin başarılı, az başarılı veya başarısız olmasına bakıldığında yöneticilerin performansının etkili olduğunun görüldüğünü bildirdi. Krizlerde gelirlerin azalması ile birlikte yöneticilerin büyük çoğunluğunun giderleri azaltmayı ve tasarruf yapmayı düşündüğünü ifade eden Arıkan, "Tasarrufun en kolayı insan çıkartmaktır. Ancak şirketler insan çıkartmaya başlayınca diğer çalışanlar sıranın kendine geleceğini düşünerek yeterli, verimli ve yüksek performans sergileyemez ve üretim düşer. Bu böyle kısır döngü devam eder. Kriz sebebiyle eleman çıkartmak işletmenin veriminin düşmesinden başka sonuç getirmez." diye konuştu. Arıkan, kriz zamanlarında krizden çıkmak için gelir artırıcı yollara başvurulmasını istedi.

Toplantıda konuşan Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler de kriz dolayısıyla bu yılın ilk çeyreğinde üretimlerinde yüzde 60 oranında bir düşüş olduğunu, ancak geleceğe umutla baktıklarını ifade etti. Ziegler, iyi bir yöneticinin, liderin bazı özellikleri olması gerektiğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Liderlerde olması gereken özelliklerden 3 tanesine odaklanmak istiyorum. Bunlardan bir tanesi gerçekçi olmalı ve geleceğe bakmalı, ikincisi cesaretli karar vermeli, üçüncüsü de iletişime açık olmalı. Kriz dönemlerinde çok hızlı hareket etmek gerekiyor. Gerçeği yaşamak çok önemli, ama gerçeği yaşarken de geleceğe bakmak da çok önemli." Toplantıda, Coca-Cola İçecek Üst Yöneticisi (CEO) Michael A. O'Neill ile Bayer Türk Üst Yöneticisi (CEO) Sebastian Guth de bir konuşma yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/genc-kusaga-gorev-verin-goreceksiniz-sizden-daha-iyiler_68269.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!