Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Gezi’ye İlla Bina Diye Tutturmak Nedir?”

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gezi Parkı'yla ilgili, "Taksim'de çok değerli bir parka 'illa bina' diye tutturmak nedir?" dedi.

yapi.com.tr/DHA
“Gezi’ye İlla Bina Diye Tutturmak Nedir?”

Kültür ve Turizm Eski Bakanı, İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Gezi Parkı'yla ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Taksim'de çok değerli bir parka 'illa bina' diye tutturmak nedir?" dedi."Tarihe içtenlikle sahip çıkmak istiyorsak İstanbul'da çok iş var" diyen Ertuğrul Günay bunları şu şekilde sıraladı:

1- Vakıflar, Süleymaniye Külliyesi'ni tehlikeli işletmelerden kurtarabilir.

2- Sultanahmet'te İbrahim Paşa Sarayı'nın adliye yapılırken yıkılan bölümü tamamlanıp İstanbul dünyanın en büyük Türk İslam Eserleri Müzesi'ne kavuşur.

3- Topkapı Sarayı'nda boşalttığımız tarihi askeri depolar bir an önce restore edilip saray depolarında bekleyen eserlere teşhir imkanı sağlanır.

4- Bu uğursuz kışla yerine Rami Kışlası kütüphane ve kültür merkezi yapılabilir. Yıldız Sarayı ve bahçesi restorasyon imkanları arttırılabilir.

5- Süleymaniye'de Sinan'ın mütevazı türbesinin çevresi -kaçkez önerdim- kamulaştılıp, bu büyük mimarın manevi anısına uygun hale getirilebilir.

6- İstanbul'da para ve imkan çoksa, Krikor Balyan'ın kışlası yerine Gökkafes ve/ya Kazlıçeşme kuleleri kamulaştırılıp yıkımı sağlanabilir

İlla bina diye tutturmak nedir?

Günay, 7. madde olarak yaptığı açıklamada da, "Her görüşten İstanbullu'nun ayakta alkışlayacağı böyle işler dururken Taksim'de çok değerli bir parka 'illa bina' diye tutturmak nedir?" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/geziye-illa-bina-diye-tutturmak-nedir_109712.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!