Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Gökçek Gitçek" Eylemi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Gökçek Gitçek, Sola Çek Platformu" ve "Kent Birleşimi Bürosu" üyelerince protesto edildi. "Kent Birleşimi Bürosu" üyeleri, Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı’nın önünde bir araya gelerek "Gökçek gitmeli, bu çile bitmeli", "Suyumuz içilmiyor, soygundan geçilmiyor" şeklinde sloganlar attı.

Hürriyet Gazetesi
1 "Gökçek Gitçek" Eylemi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Gökçek Gitçek, Sola Çek Platformu" ve "Kent Birleşimi Bürosu" üyelerince protesto edildi.

"Kent Birleşimi Bürosu" üyeleri, Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı’nın önünde bir araya gelerek "Gökçek gitmeli, bu çile bitmeli", "Suyumuz içilmiyor, soygundan geçilmiyor" şeklinde sloganlar attı.

Bu arada, yüzüne Gökçek maskesi takan bir kişi, mizansen şeklinde icraatlarını anlatırken, protestoya katılanlar bu açıklamalara tepki gösterdi. Grup adına Özer Topçu tarafından yapılan açıklamada, Gökçek’in 15 yıllık yönetimi sonunda Ankaralıların içtiği suyun ciddi biçimde kirlendiğini savundu.

Bu dönemde toplu taşımacılıktan uzak durulduğunu, sokakların yayalara kapatıldığını ve yürünmez hale geldiğini öne süren Topçu, doğalgaz çalışmalarının sekteye uğratılması sonucu Ankara’nın havasının kirletildiğini iddia etti. Topçu, "Doğal gaz sayaçlarının satılmasında her aileden 150 dolar fazladan para alınarak Ankara halkı soyulmuştur" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-gitcek-eylemi_66820.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Gökçek gerçekten iflah olmaz bir rant jeneratörü ve vahşi kapitalisttir. Satamayacağı nesne, yerle bir edemeyeceği değer yoktur. Gitsin gerçekten. Ve gittiği gün 21 pare top atışı ile günlerce sürecek şenliklerle kutlansın. Ankara'nın uğradığı ağır tecavüzün etkileri belki onlarca yıl silinemeyecek. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!