Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek'e Uzlaşı Çağrısı

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi arasındaki ilişkilerin kurumsal yürümesi gerektiğini ve duygusallığa yer olmadığını ifade etti.

Hürriyet Gazetesi
Gökçek'e Uzlaşı Çağrısı

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi arasındaki ilişkilerin kurumsal yürümesi gerektiğini ve duygusallığa yer olmadığını ifade etti.

Belediyelerin ilişkilerini yasalar, kamuoyu vicdanı, insan hakları ilkeleri ve Avrupa Kentsel Sözleşmesi’nin öngördüğü çerçevede yürütmesi gerektiğine işaret eden Tanık, şunları söyledi:

"Büyükşehirlerin bir parçasının kötü olması kentin bütününü olumsuz etkiliyor. Çankayalıları cezalandırma fikri yerine, dayanışma ve uzlaşma içinde alınacak kararlar kentin bütününü kazandırır. Benim yaklaşımım ilçe belediyeleri ile Büyükşehir Belediyesi arasında saygılı, düzeyli ve hoşgörülü bir işbirliği yapılması yönündedir. Kente hizmet benim ve Melih Bey’in görevi. Büyükşehir Belediyesi’ne hukuk dışı, akıl dışı bir talep götürmeyeceğiz. Projelerimizden yararlanmak Büyükşehir Belediyesi için de akılcı olacaktır. Projelerin altında benim adımın olması değil, kentin zenginleşmesi önemlidir. Taleplerimizi usulünce, adabınca ileteceğiz. Haklarımızı da sonuna kadar koruyacağız. Sorunları basın üzerinden değil, proje üzerinden karşılıklı görüşmekten yanayım. Görüşlerimiz dinlendiği sürece mahkeme son seçenek olacak."

Kızılay Başkent’in kalbi

Çankaya Belediyesi’nin faaliyetlerini yürüttüğü TED kampüsünün boşaltılmasına yönelik düşüncelerinin olduğunu bildiren Tanık, gerekli yazışmaları yaparak Çankaya Belediyesi’ni Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Milli Müdafaa Caddesi’ndeki binaya taşımak istediklerini kaydetti. Tanık, Çankaya Belediye Başkanlığı’nın Kızılay’a taşınmasının semte hem ticari hareketlilik kazandıracağını hem de belediyenin önemli ölçüde kira yükünden kurtulacağını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokceke-uzlasi-cagrisi_68272.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!