Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökdelende Tadilatın Yıkım Kararı Kesinleşti

Ankara 16. İdare Mahkemesi’nin Emek İş Hanı’ndaki tadilatın yıkılmasına yönelik verdiği karara itiraz eden Talip Kahraman’ın yeniden başvurduğu Bölge İdare Mahkemesi, yıkım kararını hukuka uygun buldu.

Hürriyet ANKARA
Gökdelende Tadilatın Yıkım Kararı Kesinleşti

Bitmek bilmeyen tartışmalarla gündemden düşmeyen Emek iş Hanı’nda, mal sahibi Talip Kahraman’ın yaptığı tadilatın yıkımı yönündeki mahkeme kararına itiraz reddedildi.

Kahraman’ın Çankaya Belediyesi’ne açtığı dava sonucunda mahkemenin; binadaki, elektrik ile suyun kesilmesi ve para cezası verilmesi kararını hukuka aykırı bularak, yıkım kararını onamasının ardından Kahraman, yıkım kararını da durdurmak için Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, itirazı reddederek ‘yıkım kararında yasaya aykırılık bulunmadığı’ kararı verdi.

Çankaya Belediye Encümeni’nin Emek İş Hanı’nda projeye aykırı olarak değişiklik yapıldığı gerekçesiyle tadilatın yıkılması, mal sahibine 30 bin TL para cezası verilmesi ve taşınmazın elektrik ile suyunun kesilmesi için ilgili kurumlara yazı yazılması kararının ardından, mal sahibi şirket, yürütmenin durdurulması istemiyle İdare Mahkemesi’ne başvurmuş, Ankara 16. İdare Mahkemesi ise verdiği kararda; binanın, elektrik ile suyunun kesilmesi ve para cezasını hukuka aykırı bulurken, yıkım kararını onamıştı.

Bu gelişmelerin ardından kesinleşen yıkım için de yürütmeyi durdurma kararı almak isteyen Talip Kahraman yeniden Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Dosyaları ve delilleri inceleyen mahkeme heyeti Kahraman’ın talebini reddederek yıkım kararında yasaya aykırılık bulunmadığına hükmetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokdelende-tadilatin-yikim-karari-kesinlesti_75420.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!