Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gülcan Mobilya Yeni Fabrika ile Avrupa'ya Açılacak

Kastamonulu Gülcan Mobilya, Türkiye'nin alanında beşinci büyük tesisini Kastamonu'da kuruyor. 30 milyon euro yatırımla hayata geçirilecek tesis, 3 aşamadan oluşacak. 2018 yılında tümüyle bitirilmesi planlanan yatırımın ilk ayağı bahar aylarında tamamlanacak. Kastamonu'da üreteceği çeşitli ev mobilyalarıyla uluslararası pazara açılmayı planlayan

Referans Gazetesi
6 Gülcan Mobilya Yeni Fabrika ile Avrupa'ya Açılacak

Yıllar önce şimşir kaşık üretimi ile temelleri atılan Kastamonulu Gülcan Mobilya, Türkiye'nin alanında beşinci büyük tesisini Kastamonu'da kuruyor. 30 milyon euro yatırımla hayata geçirilecek tesis, 3 aşamadan oluşacak. 2018 yılında tümüyle bitirilmesi planlanan yatırımın ilk ayağı bahar aylarında tamamlanacak. Kastamonu'da üreteceği çeşitli ev mobilyalarıyla uluslararası pazara açılmayı planlayan tesis, tüm birimleriyle faaliyete geçtiğinde yaklaşık bin 500 yöre gencinin de ekmek kapısı olacak. Bugün bir hayalini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını belirten Gülcan Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saim Gülcan, bundan sonraki hedefinin ise Roselife markasıyla dış pazarlara açılmak olduğunu anlatıyor.
    
Kaşık yapmayana kız da yok

Şenpazar ilçesinin Dereköy'ünde 1948 yılında doğan Saim Gülcan, tahta kaşık yapmaya 8 yaşında babasının yanında çırak olarak başlamış. O dönemlerde bölgede tahta kaşık yapımı o kadar yoğunmuş ki, çevredeki 8 köy de tahta kaşık yapımıyla geçiniyormuş. Hatta, tahta kaşık yapmayana kız bile verilmiyormuş. Bölgeden 1. ve 2. Dünya Savaşı öncesinde Avrupa'ya savaştaki askerler için kepçe ve kaşık bile gönderilmiş.

12 yaşında şimşir kaşık yapmayı öğrenen Gülcan, 18 yaşında ilk marangoz atölyesini, 30 yaşında ise Cide'de ilk fabrikasını kurmuş. Haftada 150 kaşıktan kapı ve çerçeve yapımına geçen Gülcan, şimdi yeni yatırımla hedeflerini daha da büyüttüğünü belirtiyor.

Tüm çabasını Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni fabrikasına harcadığını vurgulayan Gülcan, "Hayalimde yaşattığım yatırımın temeli 3 yıl önce bölgeye gelen Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından atıldı. Fabrikamız 28 bin 800 metrekare kapalı alan üzerine kuruluyor. Yatırımın birinci ayağı tamamlandı. Bahar ayında deneme üretimine geçeceğiz. İlk aşamada 100 kişinin çalışacağı fabrikada personele dönük eğitim çalışmalarına başladık. Bir yıl içinde çalışan sayısı 300'e ulaşacak. Tesis yılda 500 metreküp tomruk işleme kapasitesine sahip olacak. Yatırım tamamlandığında tam bir entegre işletme olacak tesise, bir kapıdan giren tomruk diğer taraftan işlenip paketlenmiş yemek odası, oturma odası, yatak odası ve mutfak dolabı olarak çıkacak" diye konuşuyor.
    
Hedef Avrupa pazarı

Şirketinin ISO 9001:2000 ve ISO 14001:2004 uluslararası belgeleri, müşteri memnuniyeti ve teknolojiye verdiği değerle yurt geneline hitap eder konuma geldiğini ifade eden Gülcan, fabrikada çocukları Erdal, Ahmet, Fatma ve Gülcan ile çalıştığını ve onların kendinden teslim alacağı bayrağı daha ileri noktalara taşıyacağına inandığını söylüyor.

Bundan sonraki tek hedefinin uluslararası pazarlar olduğunu vurgulayan Gülcan, şöyle devam ediyor: "Avrupa ülkeleri hedef pazarımız olacak ve bu ülkelerde kendi bayilerimizi oluşturacağız. Çünkü ürün kalitemiz çok yüksek. Katıldığımız dış fuarlarda diğer ülke imalatlarını görüyor ve kıyaslama yapıyoruz. Türkiye mobilya üretim kalitesinde dünya pazarlarında ABD ve İtalya'dan sonra geliyor. Uluslararası arenada markamız Roselife olacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/gulcan-mobilya-yeni-fabrika-ile-avrupaya-acilacak_66373.html

Read Comment Section
6 Yorum Yorum Yaz
  • saim gülcana başarılar dilerim hayırlı ugurlu olsun. dereköy mehmet akyol KARDEKOR MOBİLYA başarılar diler YANITLA
  • sayın saim gülcanın köydeki lakabı saim ustaydı. cidedeki ilk fabrikasının inşaatında ben de çalışmıştım. yanımızda patavatsız diyebileceğim başka bir arkadaşım daha vardı. bir gün sohbet esnasında saim ustaya dedi ki "ya usta senin kafan nasıl bu kadar çok çalışıyor" saim usta dedi ki "senin kafanın içinde çok şeyler vardır. sen kafanı karıştır ortaya çok şeyler çıkar" bu benim o günden bu güne unutamadığım tatlı bir anı olarak kaldı. işin bu tarafına gelirsek tabii ki bütün kastamonulular gibi ben de gurur duyuyorum. YOLUN AÇIK OLSUN SAİM USTA YANITLA
  • kastamonulu birisi olarak gurur duyuyorum yolunuz açık, işleriniz hayırlı olsun. teşekkürler YANITLA
  • Aklıyla ve zekasıyla, ne yaptığını bilen kişiliğiyle takdir ettiğim kişidir. CENABI ALLAH yolunu açık eylesin. Böyle kişilere çok ihtiyacımız var. YANITLA
  • ben bir mobilya işçisi olarak kastamonumuz için hayırlı olmasını diliyorum YANITLA
6 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!