Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Güneşe Derneği, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği Üyesi Oldu

Kısa adı 'Güneşe Derneği' olan Güneşten Elektrik Üreticileri Fotovoltaik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Avrupa’nın en büyük sektörel birliği konumundaki Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği’nin (EPIA) üyesi oldu. Güneşe Derneği Başkanı Mehmet Özer, EPIA’nın Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün temsilcisi olarak Güneşe Derneği’ni gördüğünü

yapi.com.tr
Güneşe Derneği, Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği Üyesi Oldu

Kısa adı 'Güneşe Derneği' olan Güneşten Elektrik Üreticileri Fotovoltaik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Avrupa’nın en büyük sektörel birliği konumundaki Avrupa Fotovoltaik Endüstrisi Birliği’nin (EPIA) üyesi oldu. Güneşe Derneği Başkanı Mehmet Özer, EPIA’nın Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün temsilcisi olarak Güneşe Derneği’ni gördüğünü söyledi.
 
Güneşe Derneği’nin, sektörün Avrupa’daki en büyük birliğinin Türkiye’deki tek ayağı konumuna geldiğini kaydeden Özer, “Üyelerimiz, EPIA üyeliğinin getirdiği birçok imkandan yararlanacaklar. Üyelik talepleri de yoğun. Paralel olarak giderek büyüyen derneğimiz, sektörel temsil kapasitesini de artırıyor” dedi.

200 üyeli EPIA, Avrupa Birliği’nde (AB), güneş enerjisi endüstrisinin yüzde 95’ini temsil ediyor. Avrupa Yenilenebilir Enerji Konseyi (EREC), Uluslararası Enerji Ajansı – Fotovoltaik Enerji Sistemi Programı (IEA-PVPS), Avrupa Kimya Endüstrisi Konseyi (CEFIC), Kırsal Elektrifikasyon Birliği (ARE), PV Modüllerinin Yeniden Kullanımı ve Geri Dönüşümü Birliği (PV CYCLE), Avrupa Yenilenebilir Enerji Sistemleri Forumu (EUFORES) gibi önemli organizasyonlara üye olan EPIA; Dünya Bankası, Greenpeace, ulusal enerji ajans ve birlikleri ile ortak çalışmalar yapıyor.

AB Yenilenebilir Enerji Sistemleri Direktifi’nin şekillenmesinde etkin rol alan EPIA, AB üyesi ülkelerin eylem planlarının koordinasyonunu da sağlıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/gunese-dernegi-avrupa-fotovoltaik-endustrisi-birligi-uyesi-oldu_69266.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!