Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Harem' Devri Kapanıyor

'Harem' Devri Kapanıyor

Sabah Gazetesi
'Harem' Devri Kapanıyor

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Harem'deki mevcut otogarın ihtiyaçlar karşısında yetersiz kaldığı gerekçesiyle Samandıra'ya taşınmasına karar verdi. Yeni otogar, 270 bin metrekare alana inşa edilecek.

Anadolu Yakası otogarı olan Harem Otogarı, fiziksel yetersizliği ve karmaşık yapısı dolayısıyla Samandıra'ya taşınıp, tepeden tırnağa yenilenecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin dünkü oturumunda mevcut otogarın ihtiyaca cevap vermediği gerekçesiyle Samandıra'ya taşınması kararlaştırıldı. Otogarın yerine ilk aşamada geçici bir otogar yapılıp, ulaşım, sinyalizasyon gibi düzenlemelerin adından da yeni otogar inşa edilecek. Geçici Anadolu Otogarı, TEM Güney Yan yola cepheli olarak prefabrik çelik strüktür sistemiyle inşa edilecek. Anadolu Otogarı İşletmeciliği ve Yatırım A.Ş'nin mevcut otogarın ihtiyaca cevap vermediği gerekçesiyle yaptığı başvuru üzerine Kartal-Samandıra 7069 ada, 1 parsel ile 7070 ada 1,2,3 parsellerinde toplam 270 bin metrekarelik alan özel otogar alanı olarak belirlenerek 1/5000'lik planlara işlendi.

Tramvay hattı korunacak
Kuzey ve güneyinde iki önemli ulaşım aksının bulunduğu yeni otogara rahat ulaşım sağlanabilmesi için 2010 yılına kadar tramvay hattı konulacak. Ayrıca şehrin çeşitli noktalarında toplu taşım araçları seferler koyacaklar. 270 bin metrekarelik alan üzerinde oluşturulacak otogarda yolcu bilet satış ve rezervasyon ofisleri, yolcu bekleme ve istırahat salonları, otobüs peronları, banka, oto kiralama, emanet ve kargo ofisleri, yeme içme mekanları, alışveriş birimleri, otogar yönetim birimleri (güvenlik, zabıta, temizlik), WC, lavabo, çocuk bakım üniteleri, ilk yardım merkezi, PTT santralı, otobüs bakım, tamir ve akaryakıt istasyonu ile otogar fonksiyonlarına uyumlu mekânlar bulunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/harem-devri-kapaniyor_41693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!