Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Hazır Beton Birliği KGS’ye Dikkat Çekiyor

Ülkemizde hazır beton kullanımı ve özellikle bu betonun standartlara uygun üretilmesi konusunda büyük katkıları bulunan Türkiye Hazır Beton Birliği

Ticaretb>Ülkemizde hazır beton kullanımı ve özellikle bu betonun standartlara uygun üretilmesi konusunda büyük katkıları bulunan Türkiye Hazır Beton Birliği, ilgili kuruluşların dikkatini Kalite Güvence Sistemi (KGS) konusuna çekiyor.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Başkanı Hakan Gürdal, “Bizden bağımsız ve çeşitli üniversitelerin katılımıyla geliştirilip yıllardır başarı ile uygulanan KGS’nin 2004 yılında akredite edilmesi için çalışacağız. 15 yıllık gayretlerimizin sonucu kaliteli üretimin artması ve kalifiye personelin yetişmesi açısından bakıldığında sektörün geldiği nokta Birlik üyeleri için çok iyi fakat diğerleri için kötü” şeklinde konuştu.

THBB Başkanı Hakan Gürdal’ın Hazır Beton dergisindeki yazısında; kamu yatırımlarının azlığı, konut ihtiyacı bulunmasına karşın halkımızın satın alma gücünün daralması, baraj, yol ve altyapı çalışmalarının beklenilen ölçüde gelişmemesi gibi sebeplerle 2003 yılının ilk 9 ayında inşaat sektöründe yüzde 16.2’lik küçülme yaşadığı için hazır betoncuların da sıkıntılı bir dönem geçirdiğine değinilerek beklenen büyümenin gerçekleşmesini teminen 0.37 m3’lük kişi başı beton kullanımının 1 m3’e çıkarılması lüzumu vurgulanıyor.

THBB Genel Sekreteri Ferruh Karakule’nin mühendis ve müteahhitlere yönelik açık mektubunda ise “görünüşte tüm inşaatlarda artık hazır beton kullanılmakta ise de satın alınan her hazır beton istenilen kalitede değil. Yüzde 90’ı deprem kuşağında yer alan ülkemizde betonun standartlara uygun üretilmesi konusuna ticari kriterlerin çok dışında bakmalıyız. Kalite Güvence Sistemi, ürün kalitesinin tüketiciye belgelenerek sunulmasını sağlayan denetleme sistemidir. THBB’ye üye kuruluşlara ait ülke çapındaki 221 hazır beton tesisinde KGS belgesi mevcut” ifadesine yer verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hazir-beton-birligi-kgsye-dikkat-cekiyor_8806.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!