Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Hitit Güneşi' Yükseliyor

Danıştay, Ankara'nın amblemi tartışmasına son noktayı koydu. Başkentli, sekiz yıl aradan sonra eski amblemi olan 'Hitit Güneşi'ne kavuşacak.

Radikal
'Hitit Güneşi' Yükseliyor

b>Danıştay, Ankara'nın amblemi tartışmasına son noktayı koydu. Başkentli, sekiz yıl aradan sonra eski amblemi olan 'Hitit Güneşi'ne kavuşacak.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra, Ankara'nın 20 yıldır kullandığı 'Hitit Güneşi' amblemini değiştirererek, 'hilal, yıldızlar ve iki minareli cami' amblemini yerleştiren Gökçek, Danıştay yeni amblemi iptal edince Danıştay 8. Dairesi'ne kararı düzeltme başvurusunda bulunmuştu. Danıştay 8. Dairesi dün nihai kararıyla Gökçek'in bu isteğini reddetti.


Gökçek'in inadı inat
Gökçek ise Danıştay 8'inci Dairesi'nin verdiği kararın Ankara Belediye Meclisi'nin 29.06 1995'te aldığı 'amblem değişikliği' kararına ilişkin olduğunu, oysa Belediye Meclisi'nin daha sonra yeniden toplanarak amblem değişikliği için ikinci bir karar aldığını söyledi. Gökçek, bu nedenle ambleminin değiştirilmesi için hiçbir gerekçe olmadığını öne sürdü. Birleşmiş Milletler Türk Derneği Başkanı ve eski Trabzon Milletvekili Rahmi Kumaş, yeni ambleme karşı 1995'ten beri açtığı tüm davaları kazanmştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hitit-gunesi-yukseliyor_3549.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!