Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Hızlı Tren de Rötar Yapacak

Hızlı Tren İçin Gereken Para Müzayededen Çıkacak

Hızlı Tren İçin Gereken Para Müzayededen Çıkacak

Vatan Gazetesi
Hızlı Tren İçin Gereken Para Müzayededen Çıkacak

b>Devlet Demiryolları, hızlı tren başta olmak üzere birçok yatırımının finansmanı için 3 bin adet gayrimenkulunu satışa çıkardı. Satışı ise Eskidji üstlendi. Halktan teklif yöntemi ile toplam 50 milyon metrekarelik gayrimenkul satılacağım belirten Eskidji Müzayede Evi Genel Müdürü Hakan Berktaş, "Bu, 150 yıllık Devlet Demiryolları'nın ilk müzayedesi. Bu satış kapsamda bir müzayede treni de düzenleyeceğiz. Tren köylerde durdurulup satış yapılacak" dedi.

Devlet Demiryolları'nın elindeki arazilerin büyük bir kısmının şehir merkezlerinde yer aldığı için çok değerli olduğunu belirten Berktaş, iki gündür Eskidji ve Devlet Demiryolları'nın telefonlarının kilitlendiğini söyledi. Berktaş, "Çok büyük bir ilgi var" dedi.

"Artık şehir merkezlerinde tek parça halinde büyük boş bir alan mümkün değil. Var olanlar da Devlet Demiryolları'na ait" diyen Berktaş, satışa çıkarılacak gayrimenkullerin toplam büyüklüğünün 50 milyon metrekare olduğunu kaydetti. Berktaş, gayrimenkullerin değer tespiti için 9 aydır yoğun bir çalışma yürüttüklerini anlattı. 3 bin gayrimenkulun 6-8 ay sürecek şekilde aşama aşama satışa çıkarılacağını açıklayan Berktaş, ilk fazda 96 gayrimenkulun satışının yapılacağını dile getirdi.

Değeri 60 milyon YTL
Berktaş, 2 Şubat'ta yapılacak müzayedede satılacak gayrimenkullerin toplam değerinin yaklaşık 50-60 milyon YTL olduğunu açıkladı. Eskidji Müzayede Evi Genel Müdürü Berktaş, "Gayrimenkullerin tamamından elde edilecek gelir Devlet Demiryolları'nın yapmayı planladığı yatırımları büyük ölçüde finanse edecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/hizli-tren-icin-gereken-para-muzayededen-cikacak_41633.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!