Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İETT'nin Talibi Çok

İETT'nin Talibi Çok

Takvim Gazetesi
1 İETT'nin Talibi Çok

b>İETT'nin özelleştirilmesi için çıkarılan yasa onaylandı. İETT'ye talipliler arasında Albayrak, 'Varan-Ulusoy' ve özel halk otobüsçüleri de var.

500 otobüs hazırlık mı?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İETT'nin özelleştirilmesi için gerekli yasa meclisten geçti. Yasa, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından da onaylandı. Öğrendiğimize göre, İETT bu özelleştirme için çoktan harekete geçmiş bile. Eskiyen otobüslerin yerine yenilerinin alınması, zaten bu yönde atılan bir adım olarak yorumlanmıştı.

Makyaj yapılıyor
İETT, Mercedes'ten 500 yeni otobüs aldı. Peyderpey gelen otobüsler hatlara eklendi. İETT'nin elindeki otobüs sayısı daha önce 2 bin 580'di. Son gelenlerle bu rakam 2 bin 696'ya çıktı. Önümüzdeki günlerde de 3 bine ulaşması bekleniyor. Yüksek sayıda otobüs alan İETT'nin yurt dışı borcu da hayli fazla. Bize gelen bilgiler, 800 milyon dolar olduğu yönünde.

Belli olmaya başladı
Bu arada, İETT'ye talip olanlar da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Söylentilerin en ilginci ise, Varan ve Ulusoy'un ortak bir şirket kurduğu yönünde. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın sahibi olduğu Albayrak Şirketler Grubu ve eski Galatasaray yöneticisi Abdürrahim Albayrak'ın sahibi olduğu Altur'un da ihaleye gireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Özulaş da ilgileniyor
Özelleştirmeye katılacaklar arasında özel halk otobüsü işletmeleri de var. Bunlardan biri de İstanbul Anadolu yakasında faaliyet gösteren Özulaş. Özulaş, geçenlerde İETT'nin Sarıgazi Garajı'nı 34 dönüm arazisiyle birlikte satın almıştı. Özulaş Genel Müdürü Onur Orhun, şartlar uygun olursa özelleştirmeye kendilerinin de katılacağını söylüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iettnin-talibi-cok_43014.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Varan-Ulusoy-(Bosfor) almalı derim. Madem ki Certifika öncelik, bu certifika liyakat belgesi sayılır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!