Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İklim Mültecileri

Karbondioksit gibi sera gazlarının oluşturduğu iklim değişikliğinden milyonlarca insan etkilenecek. Küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliklerinin sonucu olarak yaşanan doğal afetler ve su savaşları nedeniyle 2050 yılına kadar milyonlarca kişinin evlerini terk etmek durumunda kalabilir.

NTV
İklim Mültecileri

İtalyan La Repubblica gazetesinde yayımlanan habere göre, Uluslararası Göç Örgütü tarafından hazırlanan raporda, kirlilik, çölleşme ve doğal afetler nedeniyle evini terk etmek zorunda kalanların sayısının daha 1990 yılında 25 milyon olduğu, bu sayının bugün yaklaşık 50 milyona ulaşmış olabileceği belirtildi. Raporda, iklim mültecilerinin sayısının 2050 yılına kadar 200 milyona ulaşacağı tahminine de yer verildi.

BM Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin de iklim değişikliklerinin en önemli sonuçlarından birinin insan göçü olacağına işaret ettiği belirtilen raporda, çözüm için öncelikle sorunun uluslararası toplum tarafından tanınması, kırılganlıklara karşı politikalar üretilmesi, araştırmalara hız verilmesi ve gelişmekte olan ülkelere yardım edilmesi gerektiği vurgulandı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/iklim-multecileri_75615.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!