Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İletim Hatları Yer Altına İniyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bu yıl içinde Ankara ve İstanbul’da bulunan 7 adet merkez arasındaki yaklaşık 45 kilometre uzunluğundaki şehir

NTV-MSNBCb>Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bu yıl içinde Ankara ve İstanbul’da bulunan 7 adet merkez arasındaki yaklaşık 45 kilometre uzunluğundaki şehir içi iletim hattını yeraltına alarak daha sağlıklı bir elektrik dağıtımı gerçekleştirecek.

Bakanlığın 2004 yılı programına aldığı proje ile her iki büyük ildeki bazı trafolar iptal edilerek enerji iletimi yeraltına döşenecek olan iletim hatları aracılığı ile yapılacak.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından yürütülen projenin hayata geçirilmesi ile özellikle kış aylarında yaşanan hava şartları ve diğer etkenlerden dolmayı ortaya çıkan elektrik kesintileri de büyük ölçüde ortadan kaldırılmış olacak.
İlk etapta Ankara ve İstanbul’da 7 adet merkez arasında toplam 45 kilometre uzunluğundaki hat yeraltına alınacak. Önümüzdeki yıllarda ise İzmir’i de içine alan program kapsamında 140 kilometre uzunluğunda 154 ve 384 kilovatlık şehir içi iletim hatlarının yer üstünden yeraltına alınması öngörülüyor.

İLK UYGULAMA MERKEZLERİ
Projenin ilk ayağını oluşturan İstanbul’da bu yıl içinde İstanbul’da Yıldıztepe-Davutpaşa, İkitelli-Davutpaşa, Topkapı-Davutpaşa, Ankara’da ise Hasköy-Hisar, Balgat-Gölbaşı, Hasköy-Mamak, Hasköy-Akköprü hatları yeraltına inilerek uygulama konusunda ilk adım atılacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/iletim-hatlari-yer-altina-iniyor_9794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!