Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlhanlı Grup'tan İstanbul'a İki Alışveriş Merkezi

İlhanlı Grup'tan İstanbul'a İki Alışveriş Merkezi

Referans Gazetesionut ve alışveriş merkezlerine olan ilgi birçok firmayı bu alanda yatırım yapmaya yöneltiyor. Tekstil makinaları üretimi gerçekleştiren İlhanlı Grup da, kendisine yeni yatırım alanı olarak inşaatı seçti. Firma, Beykent bölgesinde başlattığı bir alışveriş merkezi projesinden sonra şimdi de İkitelli bölgesinde rezidans ve alışveriş merkezi kurmak için kolları sıvadı.

Grubun ilk inşaat yatırımı yaptığı Gürpınar ilçesine bağlı olan Beykent, Beylikdüzü ile birlikte İstanbul'un en planlı gelişen bölgeleri arasında yer alıyor. Şu anda Beylikdüzü ve Büyükçekmece arasında yer alan bölgede toplam 8 tane alışveriş merkezi bulunuyor. Bölgeyi yatırımcılar için cazip kılan nedenler, öncelikli olarak son yıllarda sayısı artan lüks konut ve siteler. Bölgedeki 3 üniversite ve toplam 12 bine yakın öğrenci de yatırımların artmasında önemli etken.

Bölge cazibe merkezi
İstanbul'da Beykent ve Beylikdüzü bölgelerinin gelişimlerini henüz tamamlamadığına dikkat çeken D'Silva Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Ali İhsan Atar, sadece Beykent'te 27 bin konutun bulunduğunu söylüyor. Atar, "Bölgede Alkent 2000 ve Pelican Hill gibi lüks konut yatırımları çok fazla. TOKİ'nin bölge için düşündüğü projeler söz konusu. Hala çok boş arazi var. Benim duyduğum 21 tane alışveriş merkezi proje aşamasında. Bölgenin tüm bu yatırımları kaldıracağını düşünüyorum. Planlı ve hızlı bir nüfus artışı var" dedi.

Beykent bölgesi özellikle öğrenci nüfusu ile dikkat çekiyor. Bölgede 3 üniversite ve bir kolej var. Bu nedenle alışveriş merkezini yaparken kendilerine gençleri ve çocukları hedef olarak aldıklarını işaret eden Atar, "Merkezin sadece 4 bin metrekarelik bir katını çocuklara uygun markalara ve eğlence merkezine ayırdık. Şu anda mağaza kiralama işlerinin yüzde 65'lik kısmı bitti" diye konuştu.

D'Silva Alışveriş Merkezi, toplam 40 bin metrekarelik kapalı alanda yapılıyor. 19 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan merkezin toplam yatırım tutarı da 18 milyon dolar. Haziran başında açılması planlanan alışveriş merkezinde 92 mağaza, 1 hipermarket ve tiyatro salonu yer alacak.

Sırada İkitelli var
Grup olarak inşaat sektörünü sevdiklerini kaydeden Atar, İkitelli bölgesinde de TEM gişelerine yakın 100 dönümlük bir arazide rezidans yapma projelerinin olduğunu söyledi. Öte yandan gruba, İkitelli bölgesinde yarım kalan inşaatları bitirmesi yönünde de çok teklif var. Bölgedeki yarım kalan inşaatları tamamlamak üzere kendilerine teklif geldiğini hatırlatan Atar, "Bu inşaatları tamamlayıp, işletmesini de kendimiz yaparak alışveriş merkezi yapmamızı istiyorlar. Şimdilik değerlendirme aşamasındayız" dedi.

Atar sözlerin "İlhanlı Grubun tekstil sektöründeki yatırımları da devam edecek. Ama yönetim kurulu başkanımız inşaat sektöründeki geleceği gördü ve yatırımlara başladı. Projelerimiz sürecek" diye bitirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilhanli-gruptan-istanbula-iki-alisveris-merkezi_43288.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!