Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İMDER ve İSDER Büyüme Yolunda

Türkiye İş Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği(İSDER), üyelerinin sorunlarının çözümünde daha da başarılı olmak için sektörel komitelerine bir yenisini daha ekledi.

yapı.com.tr
İMDER ve İSDER Büyüme Yolunda

15 üye firmasının katılımıyla İMDER&İSDER ortak komitesi olarak çalışacak olan sektörel komitesi Komponent, Yedek Parça ve Yan Sanayi Komitesi için 29 Mart 2016 tarihinde dernek genel merkezinde bir araya geldi. Toplantıya İMDER&İSDER üyeleri olan Ascendum Makina, Çukurova Ziraat, Çözüm Makina, Das Otomotiv & Jeneratör, Enka, Hamamcıoğlu Müesseseleri, Hidromek ,Hmf Makina, Mann Hummel, Sanko Makina, Sif İş Makinaları, Rekarma Makine, Tekno, Temsa İş Makinaları ve Uygunlar firmaları katıldı.

Ana çalışma alanları arasında sektörün ihtiyaç ve problemlerinin çözüldüğü platform olmak olan İMDER &İSDER’in yeni komitenin üyelerinin belirlendiği ve komite başkanının seçildiği toplantısında komitenin ana çalışma alanları ve sektörel sorunlar masaya yatırıldı. Komite başkanlığına hem İMDER hem de İSDER üyesi olan Çözüm Makina Genel Müdürü Şahin Gökdere seçildi. Gökdere özellikle sektörel sorunların belirlenmesi ve çözülmesinde hep birlikte karar alınabilecek bir platform oluşturulmasından memnun olduklarını belirtti.
    
Dünyadaki pazarın ve sektörün durumunun değerlendirildiği toplantıda Komponent, Yedek Parça ve Yan Sanayi ürünlerinin ithalat ve ihracat durumları tartışıldı. 2,6 milyar USD ciro ile başlayan sektörün 2015 yılını 2,4 milyar USD ile kapattığı belirtildi.  Ayrıca sektörün 2015 cirosu ile 4500 km duble yol yapılacak finansal büyüklüğe sahip olduğu bilgisi de ortaya kondu.
 
"Gözetim tebliği için çalışmalarımız sürüyor"

İMDER&İSDER genel sekreteri Faruk Aksoy, 2015/8 sayılı yedek parçalara gelen gözetim tebliği için Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü ile üyelerine yönelik iyileştirme çalışmaları için görüşmeler yapıldığını bildirdi. Aksoy: “MAKTEK üyeliğimiz aracılığıyla Sanayi Bakanlığı gündemine sorunu ulaştırma fırsatı bulduğumuz çalışmalar başlattık. Tebliğ konusunda Sanayi ve Ekonomi bakanlığıyla 3 ayrı uzlaşma yoluna gidilmesi için görüşmeler yapıldı. Tebliğin iptali, 6 USD olan gümrük ücretinin 4 USD’ye düşürülmesi ve GTIP numaralarının güncellenmesini (ürün kapsamının daraltılması) içeren 3 alternatif için mevzuat teknik komitemiz ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Aksoy; sanayimizin ve imalatlarımızın daha üst seviyeye taşınmasında ve çözümlerin oluşturulmasında büyük bir hamle niteliğinde değerlendirilmesi gerekilen yeni komite için İMDER&İSDER olarak üzerlerine düşen her görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imder-ve-isder-buyume-yolunda-_143996.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!