Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMSAD'ın Yeni Başkanı Dr. Murat Akdoğan

İMSAD'ın Yeni Başkanı Dr. Murat Akdoğan

yapi.com.tr
3 İMSAD'ın Yeni Başkanı Dr. Murat Akdoğan

br/>
İMSAD 23. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına, önceki dönemde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Dr. Murat Akdoğan (Baymak A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı) seçildi. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine ise, Alev Yaraman (Trakya Cam San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı) getirildi. Yönetim Kurulu'nun diğer üyelerinin görev dağılımında ise bir değişiklik olmadı.

15 Şubat 2006 tarihindeki genel kurul sonrasında yapılan yönetim kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sayıl, Degussa YKS'deki işlerinin yoğunluğunu ve yeni yatırımları gerekçe göstererek yeni dönemde başkanlığı devretmek istediğini söylemişti. Galip Sayıl'ın Yönetim Kurulu üyeliği ise devam ediyor.

Dr. Murat Akdoğan
Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlayan Akdoğan, aynı üniversitenin İşletme Fakültesinde yüksek lisans ve doktora yaptı. 1988 yılında Baymak'da mühendis olarak çalışmaya başlayan ve 1990 yılında fabrika müdürü olan Dr. Akdoğan, Baymak'ın yeniden yaratılması sürecinde şirketin 20 milyon dolarlık borcunu ödeme başarısını göstererek şirketin tek Türk hissedarı oldu. 2002 yılında, Wolf Group'a ait %85 hisseyi Avrupa'nın üçüncü büyük ısıtma ve soğutma firması İngiliz Baxi Group ile birlikte satın aldı. Bugün şirketin yüzde 50 şirket ortağı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ayrıca Marmara Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak Türkçe işletme ve İngilizce İşletme yüksek lisans bölüm dersleri vermektedir. Dr. Murat Akdoğan, İMSAD'ın yanı sıra TÜGİAD ve TÜSİAD üyesi, Türkiye Pazarlama Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

İMSAD
İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, ülkemizin Avrupa Birliği geçiş süresinde, CEPMC, Avrupa İnşaat Malzemesi Üreticileri Konseyi aktif üyesi ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde SCC/ Avrupa Yapı Daimi Komitesi'nin Türkiye'deki eş organizasyonu olarak oluşturulan YAMTEK, Yapı Malzemeleri Teknik Komitesi'nde sektörü temsil eden üye olarak, şemsiye örgüt çalışmalarını sürdürmektedir.http://www.yapi.com.tr/haberler/imsadin-yeni-baskani-dr-murat-akdogan_42754.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • Sayın murat Akdoğan başarılarınızı takdir ediyorum.ayrıca hayat görüşünüz takdire değer. YANITLA
  • helal olsun sana dr.murat kardeşim YANITLA
  • Dr. Murat bey şirketin ilerlemesini sağlamış ancak BAYMAK'TA KÖTÜ BİR SERVİS anlayışı var.müşteriyi mağdur etmek ilke edinilmiş.SAYGILARIMLA YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!