Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Sektörü 2010 Türkiye Silueti için İmza Attı…

Marshall’ın evsahipliğinde 27 Mart 2007 Salı günü Türkiye Eğitim Şantiyesi’nde gerçekleşen “2010’da Türkiye Silüeti” paneli, sektörün önde gelenlerini biraraya getirdi.

yapi.com.tr
İnşaat Sektörü 2010 Türkiye Silueti için İmza Attı…

arshall’ın evsahipliğinde 27 Mart 2007 Salı günü Türkiye Eğitim Şantiyesi’nde gerçekleşen “2010’da Türkiye Silüeti” paneli, sektörün önde gelenlerini biraraya getirdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımı ile gerçekleşen panelin açılış konuşmacıları arasında, Marshall Boya Genel Müdürü Feridun Uzunyol, İNTES Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu ve Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Fikren Barın yer aldı.

Panelde sektörün mevcut durumuna, geleceğine ve TOKİ’nin çalışmalarına değinen TOKİ Başkanı Sayın Erdoğan Bayraktar konuşmasında ayrıca; “Günümüz Avrupa’sında binaların yalıtım oranının yüzde % 95 civarında olduğu tahmin edilirken, ülkemiz ne yazık ki yolun başındadır. Küresel ısınmanın en önemli gündem maddesi haline geldiği dünyamızda, yapı yalıtım sisteminin yalnızca yakıt kullanımında yüzde % 50’ye yakın tasarruf sağladığı unutulmamalıdır” dedi.

Sektöre ve Türkiye’nin gelecekteki görüntüsüne yön vermesi, sektörün önde gelen kişi ve kurumlarına bir misyon yüklemesi amacıyla gerçekleştirilen panelin panelistleri; Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcısı Osman Esengün, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Kamuran Öztekin, Aktürk Yapı Endüstrisi Genel Müdürü İsmet Ergül ve Marsall Boya Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Erel, sektör bakış açısından geleceğin Türkiye’sine değindi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Üyesi Mithat Emre’nin başkanlığında süren “2010’da Türkiye Silueti” panelinde, binalarda yapı fiziğinin önemine ve dış cephelerin teknik ve dekoratif tasarımına değinen Marshal Boya A.Ş. Genel Müdürü Feridun Uzunyol konuşmasında ayrıca; “binalarda ısı yalıtım sisteminin ülke ekonomisine büyük ölçüde katkıda bulunduğunu, her türlü iklimde mükemmel performans sağladığını, binaların onarım masrafını azalttığını, ömrünü uzattığını, sağlıklı ve dekoratif bir görünüm kazandırdığını” belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-2010-turkiye-silueti-icin-imza-atti_53057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!