Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İntes'ten, inşaat sektörü 'anayasası'

Türkiye İnşaat ve Tesisat Müteahhitleri İşveren Sendikası (İNTES), müteahhitlik sektörünün envanterini hazırlamak üzere harekete geçti. Başlattıkları

Dünya gazetesiürkiye İnşaat ve Tesisat Müteahhitleri İşveren Sendikası (İNTES), müteahhitlik sektörünün envanterini hazırlamak üzere harekete geçti. Başlattıkları çalışmayı "sektörün anayasasını" yazmak olarak tanımlayan İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu, "Türkiye'de inşaat sektörünün bir envanteri yok. Toplam müteahhit ve proje sayısı tam olarak bilinmiyor" dedi.
Yaptıkları çalışmanın kamu ve özel sektör projelerinin tamamını kapsayacağını belirten Koçoğlu, bu konuda danışmanlık hizmeti vermek üzere Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile önümüzdeki günlerde bir protokol imzalayacaklarını söyledi. Elde ettikleri bilgileri her üç ayda bir güncelleyeceklerini kaydeden Koçoğlu, her ilde temsilcilikler oluşturarak sektörde kaliteli üretimin artması yönünde de çalışmalar yapmayı planladıklarını açıkladı.

Sektörde bazı verilere göre 200 bin, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı verilerine göre ise özel, tüzel ve devirli olmak üzere müteahhit karnesine sahip 91 bin 145 müteahhitin bulunduğunu belirten Koçoğlu, "Sektördeki bu karmaşa anlaşılır gibi değil" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/intesten-insaat-sektoru-anayasasi_501.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!