Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İsmailov, Antalya'ya golf sahası kuruyor

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov şimdi de otelinde konaklayan zenginlere golf oynatmak üzere harekete geçti. Daha önce MNG tarafından golf sahası kurulmak üzere yine Antalya Kundu’da bulunan araziyi şirketten devir alan İsmailov, bölge köylülerinden de arazi toplamaya başladı.

Gazete Haber Türk
İsmailov, Antalya'ya golf sahası kuruyor

Mayıs başında dünya starlarının da katıldığı bir açılışla 1.4 milyar dolara mal olduğu ifade edilen Antalya’daki Mardan  Palace ile Türkiye’de turizm sektörüne adım atan Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov şimdi de otelinde konaklayan zenginlere golf oynatmak üzere harekete geçti. Daha önce MNG tarafından golf sahası kurulmak üzere yine Antalya Kundu’da bulunan araziyi şirketten  devir alan İsmailov, bölge köylülerinden de arazi toplamaya başladı. İsmailov’un golf sahasının  çevresinde daha lüks villalardan oluşan bir bölüm oluşturmak istediği söyleniyor.

Konuya yakın çevreler  İsmailov’un tahsisi olan ve golf alanı olarak imarı bulunan araziyi elinde tuttuğunu belirterek, “Ancak sadece bakanlıktan tahsisli bir  alan üzerine yapmayı düşünmüyor. Arazinin çevresinde özel mülke ait alanlar da var. O mülklerin sahipleri ile görüşüp arazi topladığı biliniyor”  değerlendirmesinde bulundular.

MNG’nin de tapulu yeri var

Bu arada bölgede tahsisli arazinin daha önceki sahibi MNG’nin patronu Mehmet Nazif Günal’ın da elinde tapulu alanları olduğu ifade edilirken, Mardan’ın patronunun bu arazilerin de bir bölümünü almak istediği dile getiriliyor. Sektörde konuşulan Telman İsmailov’un bu arazi üzerinde Mardan Palace’da olduğu gibi dünya çapında  konuşulacak bir golf sahası kurmak istediği.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ismailov-antalyaya-golf-sahasi-kuruyor_72707.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!