Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a Kadın Başkan

İstanbul'a Kadın Başkan

Radikal Gazetesistanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, meclis 1. başkanvekili İdris Güllüce yerine meclis üyesi Derya Yanık'ı yerine vekil bıraktı. Vekâleti Yanık'ın üstlenmesiyle, İstanbul ilk defa bir kadın tarafından yönetilecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Londra'da düzenlediği Moda Fuarı'na katılmak ve Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone ile görüşmek üzere iki günlüğüne yurdışına giden Topbaş, vekâletini vermek için 'gölge başkan' tartışmalarına yol açan İBB 1. Başkanvekili İdris Güllüce yerine yine başka bir ismi tercih etti. Daha önce vekâleti meclis ikinci başkanvekili Hüseyin Ahmet Selamet'e bırakan Topbaş, bu defa İBB Meclisi Fatih İlçe üyesi avukat Derya Yanık'ı seçti.

Bugün Topbaş'ın yerine İBB başkanlığı yapacak Yanık, kentin ilk kadın yöneticisi oldu. Yanık dün vekâleti aldıktan sonra şöyle dedi: "Bir günlük vekâlet sembolik. Bu sayın Başkan'ın gösterdiği nazik bir jest ve tabii ki siyaseten bakışının da bence çok hoş bir örneği. Şahsi bir algılamadan ziyade, bir bayan meclis üyesi olarak bunu önemsiyorum." Yanık, TBMM'ye 'türban'la giren Merve Kavakçı'nın savunulmasında öne çıkan Birleşik Avukatlar Bürosu'na bağlı avukatlar arasında yer almıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-kadin-baskan_41422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!