Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'un Vapurları TBMM Gündeminde

İDO tarafından Şehir Hatları vapurlarının yerine sefere konulacak yeni vapurlar TBMM'de soru önergesi oldu

Vatan34üyükşehir Belediyesi İstanbul'la özdeşleşmiş şehir hatları vapurlarını restore ederken yerine koyacağı deniz otobüslerine dev plazma ekranlar asacak. Ekranlardan reklam ve müzik sunulacak. Bazı Şehir Hatları vapurlarının seferden alınması konusu CHP Genel Sekreter Yardımcısı Bihlun Tamaygil'in sorusuyla TBMM'ye taşındı. CHP İstanbul milletvekili ve Genel Sekli reter Yardımcısı Tamaygil, şehir hatları vapurlarının neden seferden alındığına ilişkin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Tamaygil, alınacak vapurların maliyetinin, teknik özelliklerinin ve İstanbullu'ların bu konudaki görüşlerinin alınıp alınmadığına ilişkin Aksu'dan açıklama istedi. Bihlun Tamaygil, Bakan Aksu'ya şu soruları yöneltti:

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'ye devredilen ve Şehir Hatları İşletmesi'ne ait vapurların kullanımdan kaldırılacağı ve yerlerine farklı özellikte gemilerin sipariş edildiği doğru mu?

Bu kararı alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve vapurların bağlı olduğu şirket yöneticileri ne sıklıkta bu gemilerle seyahat etmektedirler? Böyle bir karan alan İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı, İstanbul halkının bu konudaki görüşünü belirlemek üzere her hangi bir araştırma yapmış mıdır?

İstanbul'un şehirsel görünümünü oluşturan tablo içinde gemilerin ortaya koyduğu güzel motifi yıkmak İstanbul'a ne kazandıracaktır?

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-vapurlari-tbmm-gundeminde_29397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!