Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstiklal Caddesi'nde Çin İşkencesi!

İstiklal Caddesi'nde Çin İşkencesi!

Sabah Gazetesiüyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki düzenlemeyi beğenmeyerek "Döşenen Çin granitleri kalkıp yerine yerli granit kullanılacak" dedi. 4 milyon 650 bin YTL'lik çalışma sil baştan yapılacak.

Başlandığı ilk günden beri tepki toplayan ve zaman zaman yoğun eleştrilere hedef olan Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki düzenleme çalışmaları şimdi de Kadir Topbaş engeline takıldı. Yapılan düzenleme çalışmalarını ve kullanılan Çin malı granitleri beğenmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, konuyu çalışmaları yapan müteahhite ilettiklerini belirterek, "Bu taşlar tamamen kaldırılacak yerine yerli granit kullanılacak. Başka çare yok" dedi.

'Yerli malı kullanın'
Konuyla ilgili olarak müteahhit Güryapı İnşaat şirketinin sahibi Hasan Gürsoy ve belediye büroklarının bir değerlendirme toplantısı yaptığını belirten Topbaş, döşenen granit taşların Çin malı olduğunu ve bu malzemeyi İstiklal Caddesi'nde görmeyi kabul etmediğini müteahhite ifade ederek tertemiz, kitap gibi döşenmiş bir cadde istediğini söyledi. Toplantıda çeşitli fikirlerin ortaya çıktığını anlatan Topbaş şunları söyledi; "Ben bu taşları beğenmediğimi, bunların tamamen kaldırılmasını ve yerli granit kullanılmasının gerektiğini ve bunun da müteahhite yüklenmesi gerektiğini söyledim. Müteahhit açısından kolay bir iş değil ama bizim tavrımızı da bildikleri için kabul ettiler. Yapacaklar başka çaresi yok. Taşlar kalkacak. Ancak bu iş hızlı bir şekilde değil, bölüm bölüm yapılacak. Trafiği, oradaki yaşamı rahatsız etmeden yapılacak."

Güryapı İnşaat tarafından gerçekleştirilen 4 milyon 650 bin YTL'lik çalışma şimdi sil baştan yapılacak. Başkan Topbaş, yenileme işinde müteahhite ek bir ödeme yapılmayacağını, masrafı müteahhitin üsleneceğini de sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istiklal-caddesinde-cin-iskencesi_42056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!