Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İTÜ FBE Disiplinlerarası Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı Başvuruları Başlıyor

İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Disiplinerarası Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı başvuruları 28 Mayıs – 1 Haziran 2007 tarihleri arasında İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na yapılıyor.

yapi.com.trimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\54292.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>
İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Disiplinerarası Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı
başvuruları 28 Mayıs – 1 Haziran 2007 tarihleri arasında İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na yapılıyor.

İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ve Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalı Disiplinlerarası Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı 2002 yılında İTÜ Lisansüstü programlarının yeniden yapılanması sırasında güncellenmiş ve disiplinlerarası hale gelmiştir.

Program 1988 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlaması Anabilim Dalı kapsamında Şehirsel Tasarım Yüksek Lisans ve Doktora Programı olarak kurulmuş ve çok sayıda mezun vermiştir.Özgörü

İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Fakültesi Disiplinlerarası Programı -Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programı özgörüsü, kentlerin fiziksel form ve mekânsal kalitesinin geliştirilmesine yönelik bir disiplin olan Kentsel tasarım konusunda uzmanlaşan, konuyla ilgili kuram, uygulama, yöntem ve süreçlerine ait gelişmeleri değerlendiren kent tasarımcıları yetiştirmek olarak belirlenmiştir.

Özgörev

Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Programının özgörevi, Kentsel tasarım kuramsal ve metodolojik açılımlarıyla ilgili bilgi düzeyinin arttırılması, Kentsel alanların mekansal kalitesinin geliştirilmesine yönelik uygulama yetisinin geliştirilmesi ve diğer değerlerin kazandırılmasıdır.

Kentsel Tasarım, değişen dünya değerleri karşısında kaybolan veya kaybolma sürecine giren yerel ve özgün değerleri korumada önemli bir uygulama aracıdır. Yaratıcı, estetik , topluma ve geçmişe saygılı kentsel tasarım uygulamalarının önemi ve gereği kaçınılmazdır. Kentsel tasarım ölçeği, insan ölçeğine daha yakın ölçekte kentsel mekan ve çevre kalitesi düzeyinin artırılması konuları ile ilgilidir. Programın geleceğe yönelik açılımları ve getireceği yeniliklerin kapsamı, Kentsel tasarım konusunda uzmanlaşmayı sağlamak ve ilgili alanda kuramsal ve uygulamaya yönelik çalışmaları akademik düzeyde gerçekleştirebilmektir.


Başvuru için gerekli belgeler ve genel koşulları öğrenmek için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/itu-fbe-disiplinlerarasi-kentsel-tasarim-yuksek-lisans-programi-basvurulari-basliyor_54292.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!