Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Demir Çelik'ten Yeni Yatırım

Ege'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (İDÇ), küresel kriz ortamında dünya ticaretindeki daralma nedeniyle gemi fiyatlarının yaklaşık üçte bire düşmesini fırsata çevirmek için 43 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Yeni Asır Gazetesi
İzmir Demir Çelik'ten Yeni Yatırım

Ege'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (İDÇ), küresel kriz ortamında dünya ticaretindeki daralma nedeniyle gemi fiyatlarının yaklaşık üçte bire düşmesini fırsata çevirmek için 43 milyon dolarlık yatırım yaptı. Yıllık 1 milyon 320 bin ton çelikhane üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük demir çelik üreticileri arasında yer alan İDÇ, 20 gün arayla 2 kuru yük gemisi birden satın aldı. İki gemiye 43 milyon dolar yatıran İDÇ, bu gemilerle kendi yüklerinin yanı sıra başka firmaların yüklerini de taşımayı planlıyor.

Fiyatları uygun

Türkiye İş Bankası'ndan İzmir Demir Çelik hisselerini 2005 yılında satın aldıkları zaman bir gemiyi devraldıklarını vurgulayan İDÇ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, daha sonra bu gemiyi sattıklarını söyledi. Şahin, "Ancak son aylarda gemi fiyatları uygun seviyeye geldi. Bu nedenle 20 gün önce ilk gemimizi alarak uluslararası deniz taşımacılığına yeniden başladık. İlk gemiyi 20.5 milyon dolara satın aldık" dedi. Şahin, M/V Nordflex adlı 52.344 DWT'luk kuru yük gemisinin 22.5 milyon dolar bedelle satın alınmasına karar verdiklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-demir-celikten-yeni-yatirim_68254.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!