Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Daikin’den Sakura Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir DTM'ye Yerli ve Yabancı İlgisi

Güçbirliği ve EGS Holding ortaklığıyla Basmane Meydanı'nda yapılması planlanan ancak temeli atıldıktan sonra yargı engeline takılan Dünya Ticaret M

Dünyab>Güçbirliği ve EGS Holding ortaklığıyla Basmane Meydanı'nda yapılması planlanan ancak temeli atıldıktan sonra yargı engeline takılan Dünya Ticaret Merkezi'ne iki alıcı çıktı.

EGS Bank'ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilmesinden sonra yüzde 50'si Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na geçen Dünya Ticaret Merkezi'ne bugüne kadar 40 milyon dolarlık yatırım yapıldı.
Koç Holding ve Avrupalı büyük bir firmanın Dünya Ticaret Merkezi projesiyle ilgilendiğini açıklayan Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, "İki teklifi de değerlendiriyoruz. Ancak Güçbirliği Holding olarak temel aşamasında yargı engeline takılan ve 5 yıldır büyük bir mücadele verdiğimiz Dünya Ticaret Merkezi projesini tamamen satmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Güçbirliği Holding bu projenin mimarları içinde mutlaka olacaktır. Bu nedenle gelen teklifleri ortaklık ölçüsünde değerlendiriyoruz" dedi.

Yargı sürecinin sürdüğünü ifade eden Zorlu, "Önümüzdeki üç ay içinde yargı sürecinin sonuçlanmasını bekliyoruz. Olumlu sonuçlanması halinde yatırıma kaldığımız yerden çok hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu amaçla yurtdışından 50 milyon dolarlık bir kredi de bulduk. Yani projenin önü açılır açılmaz yatırıma start vereceğiz. Yatırıma başladıktan en geç 2 yıl içinde de bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

BDDK ile hiçbir sorunları olmadığını ve projede birlikte hareket ettiklerini anlatan Zorlu, "Gelen teklifleri de BDDK ile birlikte değerlendiriyoruz. Onlar da bu projenin doğruluğuna inanıyorlar. Bu nedenle de destekliyorlar. Dolayısıyla BDDK ile hiçbir problem yaşamıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-dtmye-yerli-ve-yabanci-ilgisi_3445.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!