Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir'in Çamuru Enerji Olacak

Öztüre Holding şirketlerinden Ege Biyoteknoloji tarafından geliştirilen 'İzmir'in çamurunu enerjiye dönüştürme' projesini hayata geçirmek için bilim adamları İzmir'de buluştu.

Milliyet Gazetesi/Banu Şenztüre Holding şirketlerinden Ege Biyoteknoloji tarafından geliştirilen 'İzmir'in çamurunu enerjiye dönüştürme' projesini hayata geçirmek için bilim adamları İzmir'de buluştu.

İsrail, İngiltere, İtalya, Belçika, İspanya ve Yunanistan'dan gelen bilim adamları, İzmir'in çamurundan mazot üretecek projeyi tamamlayıp son şeklini verecekler. İZSU'nun da içinde yer alacağı proje kapsamında, İzmir Körfezi'nde her gün oluşan 600 ton çamur, çevreci, temiz ve ucuz mazot olan biyodizele dönüştürülecek. Projenin öncelikli amacı, enerjinin önce Körfez vapurlarında kullanılması. Daha sonraki hedef ise kentin atık sularını değerlendirmek.

AB 7. Çerçeve Programı (FP 7) kapsamında sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve özel firmalardan oluşan konsorsiyumla birlikte ortak çalışma yaptıklarını söyleyen Ege Biyoteknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Adnan Akyarlı, AB 7. Çerçeve Programı'ndan projeye finans desteği sağlayarak hayata geçireceklerini belirtti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-camuru-enerji-olacak_49773.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!