Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir'in Stratejik Planı Kabul Edildi

İl Genel Meclisi, 2010-2014 stratejik planını görüştükten sonra oybirliğiyle kabul etti. Kelimelerin tartışıldığı toplantıda, İzmir’in beş yıllık hedefi ortaya konuldu.

Milliyet Gazetesi
İzmir'in Stratejik Planı Kabul Edildi

l Genel Meclisi, 2010-2014 stratejik planını görüştükten sonra oybirliğiyle kabul etti. Kelimelerin tartışıldığı toplantıda, İzmir’in beş yıllık hedefi ortaya konuldu.

İzmir İl Genel Meclisi, Başkan Serdar Değirmenci’nin yönettiği oturumda, 72 kişilik kurulun hazırladığı 2010-2014 stratejik planını görüştü, oybirliğiyle kabul etti. Plan üzerinde söz alan CHP Grup Başkan Vekili Mahmut Esat Aslan, stratejik planda "vizyon" ve "misyon" kelimelerine yer verilmesini eleştirdi, "Türkçe olmayan bu kelimeleri sokaktaki insanlardan kaç tanesi anlar?" dedi.

CHP’li Hüseyin Mumcuoğlu da, bir önerge vererek bu kelimelerin değiştirilmesini önerdi. Başkan Değirmenci ise, stratejik planın girişinde bulunan "Atatürk ilke ve inkılapları" cümlesine dikkati çekerek, Mumcuoğlu’nun önergesiyle birlikte bunun da "Atatürk ilke ve devrimleri" olarak değiştirilmesini önerdi. AKP’li üyeler, CHP’lilerin "gereksiz ayrıntılarla" uğraştığını ileri sürdüler. Yanıt veren Değirmenci, "Devrim kelimesinden niye bu kadar ürktünüz? Sizin küçük ayrıntı dediğiniz Atatürk devrimleridir. Bu bizim için küçük bir ayrıntı değildir" dedi. Değişiklik önergesi, AKP’nin karşı oylarına rağmen oyçokluğu ile kabul edildi.

Ardından İzmir’in 2010-2014 yıllarını kapsayan stratejik plan ise, oybirliğiyle onaylandı. Plan, önümüzdeki 5 yıl içerisinde köylerde sağlık taramaları yapılması, mega müze projesinin gerçekleştirilmesi, her yıl 200 kilometre köy yolu yapılması, engelli ve otistik çocuklar için okullar açılması, okullardaki derslik sayısının yüzde 50 artırılması gibi bir çok yatırımı öngörüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-stratejik-plani-kabul-edildi_72192.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!