Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Kamu Yararı”nı Öncelikli Gören Bir Yaşam Öyküsü

Prof. Hande Suher’in, "Kamu Yararı"nı Öncelikli Gören Bir Yaşam Öyküsü - İnsanlar Anıldıkça Yaşar adlı kitabı, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve YEM Yayın işbirliğiyle yayımlandı. Kitap, Cumhuriyet’in ilk on yılında doğmuş ve 'kamu yararı'nı her şeyin üzerinde görmüş bir Cumhuriyet kuşağı mensubunun; ülkemizin ilk kadın şehir

yapi.com.tr
“Kamu Yararı”nı Öncelikli Gören Bir Yaşam Öyküsü

Prof. Hande Suher’in, "Kamu Yararı"nı Öncelikli Gören Bir Yaşam Öyküsü - İnsanlar Anıldıkça Yaşar adlı kitabı, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve YEM Yayın işbirliğiyle yayımlandı. Kitap, Cumhuriyet’in ilk on yılında doğmuş ve 'kamu yararı'nı her şeyin üzerinde görmüş bir Cumhuriyet kuşağı mensubunun; ülkemizin ilk kadın şehir plancılarından Prof. Hande Suher’in yaşam öyküsünü gözler önüne seriyor.

Prof. Hande Suher, bu kitapla, İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehircilik Kürsüsü’ne asistan olarak katıldığı 1951 yılından itibaren, yarım yüzyılı aşkın bir süre boyunca ülkemizde şehircilik eğitimine ve mesleğine ilişkin gelişmelere, birçoğunda etkili de olmuş öncü bir bilim ve meslek insanı olarak ayna tutuyor.

Kitapta, Prof. Suher’in, şehircilik ve mimarlık meslekleri ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne olan sevgisi, yürekten bağlılığı, hizmet aşkı ve doğruları savunmaktaki mücadele azmi, bilimsel merakı, dürüstlük ilkesi, mesleki etik değerlerden taviz vermeyen tutumu göze çarparken, özel yaşamından kesitler de duygulu anlatımlar eşliğinde okurla paylaşılıyor.

İTÜ’nün Mimarlık Fakültesi Dekanlığı görevini seçimle kazanmış 'ilk kadın dekanı' olan Prof. Hande Suher, İTÜ Mimarlık Fakültesi Planlama Teorileri ve Metodu Kürsüsü Kurucu Başkanı, Şehircilik Anabilim Dalı Başkanı, Şehir ve Bölge Planlaması Bölüm Başkanı, Fakülte Senatörü, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyesi, Şehircilik Enstitüsü, Yapı Araştırma Kurumu, Mimarlık Tarihi ve Restorasyon Enstitüsü ile İTÜ Çevre ve Şehircilik UYG-AR Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi olarak uzun yıllar hizmet vermişti.


“Kamu Yararı”nı Öncelikli Gören Bir Yaşam Öyküsü
İnsanlar Anıldıkça Yaşar


TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi - YEM Yayın
Ocak 2010, İstanbul
400 sayfa, karton kapak
114 adet siyah-beyaz çizim ve fotoğraf
14.5 x 20.5 cm

"Kamu Yararı"nı Öncelikli Gören Bir Yaşam Öyküsü - İnsanlar Anıldıkça Yaşar kitabını satın almak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/kamu-yararini-oncelikli-goren-bir-yasam-oykusu_76259.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!