Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kapı Pazarı 2 Milyar Dolarlık Ciroya Ulaştı

Kapı Fuarı'nda ana tema yine güvenlikti. Şirketler ürünlerini yarıştırırken en çok ilgi gören, anahtar yerine evsahibinin parmak iziyle açılan kapılardı.

Sabah EMLAK
Kapı Pazarı 2 Milyar Dolarlık Ciroya Ulaştı

b>Kapı Fuarı'nda ana tema yine güvenlikti. Şirketler ürünlerini yarıştırırken en çok ilgi gören, anahtar yerine evsahibinin parmak iziyle açılan kapılardı. Özellikle büyük şehirlerde artan güvenli yaşam kaygısı, konut seçiminde belirleyici olurken, kapı sektörünü de hareketlendirdi. Büyüklüğünün yaklaşık 2 milyar doları bulduğu tahmin edilen kapı pazarında, her geçen gün güvenliğe yönelik yeni ürünler piyasaya çıkıyor.

Dünya Kapı Profesyonelleri de 15-18 Haziran tarihleri arasında İstanbul Door Fuar'da bir araya geldi. Dünyanın tek kapı fuarında hırsızlara karşı geliştirilen, parmak iziyle açılabilen, hassas alarmlı akıllı kapılar ilgi çekti. Demos Fuarcılık tarafından Dünya Ticaret Merkezi Yeni Fuar Kompleksi'nde düzenlenen fuara 163 firma katıldı. Türkiye genelinde çelikler dahil, yılda 6 milyon kapı kullanılıyor. Üretimin büyük kısmı merdivenaltı imalathanelerde yapılıyor. 1970'lerde inşaat sektörünün ardından atağa kalkan kapı sektörü, hem iç pazarda kendine yer edinmeye başladı, hem de Türk müteahhitlerin yabancı ülkelerdeki işleriyle ihracatını önemli ölçüde artırdı. Bu dönemde üreticiler Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri'ne ihracat yaptı.

Indoor'dan 35 kapı seçeneği
Bağdat Caddesinde hizmet veren Indoor Life, 35'e yakın kapı modeli ve doğal ahşap kaplama seçenekleri ile farklı alternatifler sunuyor. Indoor Life, TSE ve ISO 9001-2000 belgeleriyle uluslararası normlara sahip.

Yıldız Entegre, kapı üretimine de başladı
Vario Clic marka parke üreten dünyanın en büyük MDF fabrikalarından Yıldız Entegre, şimdi de kapı üretimine başladı. Variodoor markasıyla üretim yapan şirket; kapıda estetik tasarım, geniş ölçü, renk ve model seçeneklerinin yanı sıra, güneş ışınlarına, yangına, darbelere ve rutubete dayanıklılık, yüksek ses ve ısı yalıtımı ve koku izolasyonu avantajları ile yıllarca sürecek sorunsuz kullanım imkanı sağlıyor.

Eurodecor kapıda da iddialı
Hazır mutfak sektöründe faaliyet gösteren Eurodecor, Edoor markasıyla kapı sektörüne de iddialı girdi. Eurodecor Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Güçlü, aylık 5 bin kapı üretmeyi başardıklarını belirterek, "Ürünlerimiz tamamen ağaç kaplama ve cilalı. Pazardaki diğer ürünlerde kasa ve pervazlar endüstriyel PVC kaplama" dedi.

Kale'nin parmak iziyle açılan kapısı 30 kişi hafızalı
Kale Çelik Kapı'nın son teknoloji ile donatılmış yeni çelik kapılarında, kodlanmış parmak iziniz hassas PİKS optik tarayıcı ile okunup, parmak izi algılandıktan sonra kapı otomatik olarak açılıyor. Dışarıya çıkmak istendiğinde tek bir tuş ile kapı yine otomatik olarak açılıyor. Sistem ayrıca 30 kişiye kadar parmak izi tanımlanabilen ileri bir güvenlik sistemi sunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapi-pazari-2-milyar-dolarlik-ciroya-ulasti_46655.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!