Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kapısına Kilit Vurulan Minicity, Meclis Gündemine Taşındı

Antalya’da 6 milyon YTL harcanarak yapılan ve turizm sezonunun başlaması ile birlikte kapısına kilit vurulan Minicity, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine taşındı.

Zamanntalya’da 6 milyon YTL harcanarak yapılan ve turizm sezonunun başlaması ile birlikte kapısına kilit vurulan Minicity, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine taşındı.

Gazetemizin 9 Temmuz 2005 tarihli nüshasında duyurulan “Minicity’nin kapısına kilit vuruldu” haberi ses getirdi. CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’a verdiği önerge ile konuyu Meclis gündemine taşıdı. Baloğlu, önergesinde Konyaaltı bölgesinde 6 milyon YTL harcanarak kurulan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan minyatür parkın açılışından 1 yıl sonra kapatılmasının sebeplerini sordu. Milyonlarca turistin geldiği kent merkezindeki bir turistik tesisin işleyemez duruma gelmesine anlam veremediğini kaydeden Feridun Baloğlu, burada nasıl bir politika uygulandığı konusunda bakandan bilgi istedi. Baloğlu, 3 maddelik soru önergesini, Turizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç’tan buranın kapalı olduğu konusunda Başbakan’a bilgi verilip verilmediği ve Erdoğan’ın buranın kapalı olduğunun nasıl açıklanacağını da merak ettiğini hatırlatarak tamamladı. İstanbul’da inşa edilen Miniatürk’ün ardından turizm sektörüne hizmet amacıyla yapılan ve Türkiye çapındaki tarihî ve kültürel eserlerin 1/25’i oranında küçültülerek sergilendiği Minicity, 55 dönüm üzerine kurulu. Turizme sağlayacağı katkı nedeniyle büyük umutlarla 18 Temmuz 2004’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan minyatür park, 6 aydır müşteri kabul etmiyor. Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Mevlâna Türbesi, Halikarnas Mozolesi, Zeus Sunağı, Nemrut Harabeleri, Divriği Ulucamii gibi Türkiye’nin sahip olduğu kültürel mirastan örneklerin sergilendiği park zarar ettiği gerekçesiyle kapatılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapisina-kilit-vurulan-minicity-meclis-gundemine-tasindi_32213.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!