Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Karadeniz'de Afet Mevsimi Daha Bitmedi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cemil Yılmaz "Karadeniz'de yerleşim birimleri vadi tabanlarında. Ormanları çay bahçesine dönüştürüyoruz. Bilinçsiz yerleşim alanları oluşturduğumuz için bugün afet olmasa yarın mutlaka olacak" dedi.

Radikal Gazetesizmanlar Karadeniz'deki afetlerin devam edeceği uyarısında bulundu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cemil Yılmaz "Karadeniz'de yerleşim birimleri vadi tabanlarında. Ormanları çay bahçesine dönüştürüyoruz. Bilinçsiz yerleşim alanları oluşturduğumuz için bugün afet olmasa yarın mutlaka olacak" dedi.

Rize Üniversitesi Rize Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hızır Önsoy'sa "Mayıs-haziran sel mevsimi. Kışın yağan yağmurlarla zemin suya tamamen doydu. Toprak, yine yağışlarda suyu ememedi. Bölgedeki hiçbir akarsuyun düzenlemesi yapılmamış. Erozyonlarla taşınan kum ve çakıllar dere yataklarında birikiyor. Bu nedenle akarsu yatakları daralıyor. Bu kum ve çakıllar bir an önce kaldırılmalı" uyarısında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/karadenizde-afet-mevsimi-daha-bitmedi_46817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!