Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Karahan Şirketler Grubu, Güneşten Geleceği Yaratmaya Hazırlanıyor

Merk Solar Enerji Çözümler’i kurarak güneş enerjisi piyasasına giren Karahan Şirketler Grubu, yatırımcılarla masaya oturuyor. Yatırımcılarla hem güneş enerjisi santrali hem de sürdürülebilir kalkınma için projeleri yapılandırmaya başladıklarını belirten Merk Solar Enerji Genel Müdürü Ömer Cihan Karahan, güneş enerjisi hakkında şöyle konuştu.

yapi.com.tr
Karahan Şirketler Grubu, Güneşten Geleceği Yaratmaya Hazırlanıyor

Merk Solar Enerji Çözümler’i kurarak güneş enerjisi piyasasına giren Karahan Şirketler Grubu, yatırımcılarla masaya oturuyor. Yatırımcılarla hem güneş enerjisi santrali hem de sürdürülebilir kalkınma için projeleri yapılandırmaya başladıklarını belirten Merk Solar Enerji Genel Müdürü Ömer Cihan Karahan, güneş enerjisi hakkında şöyle konuştu:

“Güneş panelinden enerji üretimi uzun vadede oldukça kârlı bir yatırım olmanın yanısıra, küresel ısınmaya dur demek için en doğru tercih. Güneş panelleri sayesinde sadece yapıların elektrik gereksinimleri karşılanmıyor. Dünyada güneş enerjisi artık arabadan tutun ipodlara kadar her alanda kullanılıyor. Kısacası tüm dünya elele verdik, güneş enerjisinden bir gelecek yaratıyoruz kendimize. Türkiye’nin güneşten geleceğini oluşturmak için de büyük projelere imza atacağız, teşvik yasasının arifesinde yatırımcılarımızla beraber projelerimizi şekillendiriyoruz. Güneşlenen evler için de bayilik anlaşmalarımıza başladık, Türkiye’nin dört bir yanında çatıları güneş panelleri ile donatarak temiz bir geleceğe merhaba diyeceğiz”.

'Güneş caddesi' için arayışta

Güneşlenen evler projesi ile evlerin de kendi elektrik ihtiyacını güneşten sağlayarak, ürettiği güneş enerjisinin fazlasını devlete satabileceğini söyleyen Karahan sistemi şöyle anlatıyor: “Teşvik yasasının çıkışına müteakip güneş enerjisi santralleri kurulacak, ayrıca evlerin güneş sistemleri şebekelere bağlanacak ve paralel çalışacaklar. Şimdilik güneş enerjisine uygun mevzuat bulunmadığı için bu sorunu ada sistemlerle çözüyoruz. Kış aylarının en güneşsiz günlerini hesaba katarak, 1 hafta güneşin görülmediği günlerde dahi güneş enerjisinin şarj ettiği aküler ile güneşsiz günlerde de enerjisinin sürekliliğini sağlıyoruz.”

Sosyal sorumluluk projeleri de olduğunu belirten Karahan, sözlerine "Özellikle doğuda güneş enerjisinin kullanımı ile ilgili bir takım teşviklerle artmalı, sosyal sorumluluk projeleri zarfında artık köyler de güneşten faydalanmalı. Okullarda güneş enerjisinin önemini vurgulayan Güneş Ağacı projemiz, toplumda bu konuda farkındalık yaratmak üzere oluşturduğumuz Güneş Caddesi gibi bir çok projemiz mevcut, gerçekleştirmek üzere işbirliği yapabileceğimiz firmaların arayışındayız” diyerek sürdürüyor.

Herkese açık eğitim

Merk Solar Enerji, 18 - 19 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da konu hakkında bilgi almak isteyen herkese açık bir eğitim düzenliyor. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden uzmanlarla düzenlenen eğitimde, sektördeki bilgi kirliliğinin önüne geçilecek. Güneş enerjisi sistemlerinin nasıl çalıştığından kurulumuna kadar uygulamalı bilgi verilecek eğitime, Merk Solar Enerji potansiyel bayi adayları da davetli. Merk Solar Enerji bünyesinde yapılandırılan projeler ve satış-pazarlama teknikleri de anlatılacak.

Detaylı bilgi ve eğitim rezervasyonu için: Umut Kılıç / (0212) 267 44 10
umutkilic@merkenerji.com

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/karahan-sirketler-grubu-gunesten-gelecegi-yaratmaya-hazirlaniyor_68287.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!