Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaslowski: İtalyan Mobilya Devi Yatırıma Geliyor

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Aldo Kaslowski, Türkiye'ye başta İtalyan şirketleri olmak üzere yabancı şirketlerin ilgisinin artmaya

Akşam
1


ÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı Aldo Kaslowski, Türkiye'ye başta İtalyan şirketleri olmak üzere yabancı şirketlerin ilgisinin artmaya başladığını belirterek, çok büyük bir İtalyan mobilyacılık grubunun Türkiye'de yatırım yapmayı planladığını söyledi.

İtalya'nın, Çin, Hindistan ve Rusya ile birlikte Türkiye'yi, 10 yıl içinde en fazla yatırım yapılacak ülkeler listesine aldığını kaydeden Kaslowski, 'Ağaç sanayiinde faaliyet gösteren İtalyan şirketler, Türkiye'ye geldiler. Bunlar, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan'da 3 milyar dolarlık yatırım yapmışlar. Türkiye'ye gelmeye hazırlar ama Karadeniz'de, deniz kenarında yer arıyorlar. Eğer Türkiye'de uygun koşul bulurlarsa, İtalyan mobilyacılık sanayii, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan'daki mevcut yatırımlarını da Türkiye'ye kaydırmak istiyor' diye konuştu.

Türkiye'nin asıl ihtiyacının küçük ve orta ölçekli doğrudan yatırım olduğunun altını çizen Kaslowski, yabancıların Türkiye'deki KOBİ'lerde şeffaflık aradığını, ancak bu şeffaflığın yeterli düzeyde bulunmadığını da ekledi. Ayrıca Kaslowski, teşvik politikası ile ilgili olarak da, 36 ilde de sektörel açıdan uygun altyapıyı kurulmasını, bu konuya sektörel olarak yaklaşılmasını önerdi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/kaslowski-italyan-mobilya-devi-yatirima-geliyor_21007.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Bu tür firmalarla ortak üretim yapmayı düşünüyoruz. Fakat nasıl iletişim kuracağımızı bilmiyoruz. Kendi fabrikamız torbalı mevkiinde. Üretim içeriği yatak, koltuk, kanepe. Bu konu hakkında yardımcı olursanız seviniriz. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!