Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kavaflar Aslına Döndü

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, 1929 yılında inşa edilen yapıların İzmir'in örnek çarşısı olacağını ve yeniden bozulmasına izin vermeyeceklerini kaydetti. Tartan, buradaki projelerin tamamlanmasının ardından İl Özel İdaresi Fonu’na başvurulduğunu ve ödeneğin yüzde 80’inin fondan karşılanacağını söyledi.

Cumhuriyet EGE
Kavaflar Aslına Döndü

Kavaflar Çarşısı'ndaki restorasyon çalışmalarının tamamlandığı bildirildi. Konak Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 1981 yılında İzmir 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenen Kavaflar Çarşısı, eski günlerine döndü. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, 1929 yılında inşa edilen yapıların İzmir'in örnek çarşısı olacağını ve yeniden bozulmasına izin vermeyeceklerini kaydetti. Tartan, buradaki projelerin tamamlanmasının ardından İl Özel İdaresi Fonu’na başvurulduğunu ve ödeneğin yüzde 80’inin fondan karşılanacağını söyledi.

Kavaflar Çarşısı’nın restorasyonu çatı onarımıyla başladı. Binanın sıvaları yenilendi, eklentiler kaldırıldı, cepheler aslına uygun şekilde boyandı. Kepenkler ve balkon korkulukları yapıldı. Çarşı içindeki zemin yeniden kaplandı. Klima dış üniteleri çatıya yerleştirildi ve elektrik ile telefon kabloları yenilendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kavaflar-aslina-dondu_73154.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!