Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaynağı Bilinmeyen Suyu Arıtmadan Kullanmayalım

RainSoft Türkiye Genel Müdürü Selim Erdoğan, ABD’nin bir çok eyaletinde su arıtma cihazı kullanımının kanunen zorunlu hale getirildiğine dikkat çekti. ABD’nin bir çok eyaletinde evlerde ve işyerlerinde su arıtma cihazı kullanmanın kanunen zorunlu hale getirildiğine dikkat çeken RainSoft Türkiye Genel Müdürü Selim Erdoğan, su ve arıtmanın önemine

Hürriyet Gazetesi
Kaynağı Bilinmeyen Suyu Arıtmadan Kullanmayalım

RainSoft Türkiye Genel Müdürü Selim Erdoğan, ABD’nin bir çok eyaletinde su arıtma cihazı kullanımının kanunen zorunlu hale getirildiğine dikkat çekti. ABD’nin bir çok eyaletinde evlerde ve işyerlerinde su arıtma cihazı kullanmanın kanunen zorunlu hale getirildiğine dikkat çeken RainSoft Türkiye Genel Müdürü Selim Erdoğan, su ve arıtmanın önemini şöyle anlattı:

"Dünya yüzeyinin yüzde 70’i sularla kaplı olmasına rağmen, bunun sadece yüzde 3’ü kullanılabilir niteliklere sahip. Bu kadar az olan ve hayatımızın her aşamasında kullandığımız su, çevresel ve doğal nedenlerle her zaman istenilen koşullara uygun olmayabilir. Son yıllarda baraj havzalarının etraflarının yerleşim bölgeleri, sanayi kuruluşları ile çevrilmesi sonucu, bu bölgelerde hızlı bir kirlenme gözleniyor. Her ne kadar yerel yönetimler baraj havzalarını korumaya çalışsalar da, bu çabalar yeterli olamıyor. Musluğumuzdan akan ve içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz bu suları kullanabilmek için bir işleme tabi tutmamız gerekiyor. Birçok ülke sulardaki kirliliğin farkına varmış durumda.

Pazar genişledi

Türkiye’de su arıtma sektörünün hareketlenmesi ve pazarın genişlemesi, 90’lı yılların başlarına rastlıyor. RainSoft olarak bizler de 1995 yılı itibariyle pazardaki yerimizi aldık. Sektörde, bizimle birlikte birkaç ithal marka daha var. Ancak 2001 yılında patlak veren ekonomik krizle birlikte iç pazardaki ithalatçı firmaların birçoğu ürün kalitesinden taviz verme veya piyasadan çekilme yoluna gitti.

Modern arıtma cihazları

Dünyadaki hızlı gelişmeye paralel olarak, Rainsoft Su Arıtma Sistemleri de teknolojisini yenileyerek modern arıtma cihazlarını müşterilerinin kullanımına sunuyor. Sunulan bu paketler, müşterilerimizin ihtiyaçları, talepleri ve kullandıkları suyun kalitesine göre değişiyor. Tüm bu belirleyici etkenler çerçevesinde, 450 ayrı ürün içerisinden müşterimizin ihtiyacını en doğru şekilde karşılayacak arıtma paketlerini sunuyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaynagi-bilinmeyen-suyu-aritmadan-kullanmayalim_74243.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!