Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent Geceleri Çifte Kutlama İçin Renkleniyor

İzmir ve İstanbul yılbaşı öncesi ışıl ışıl oldu. İzmir'de Büyükşehir Belediyesi Konak Meydanı başta olmak üzere sahil boyundaki bütün ağaçları ışıklandırdı. İstanbul'daysa ışığın merkezi Taksim ve İstiklal Caddesi oldu.

Radikal Gazetesib>İzmir ve İstanbul yılbaşı öncesi ışıl ışıl oldu. İzmir'de Büyükşehir Belediyesi Konak Meydanı başta olmak üzere sahil boyundaki bütün ağaçları ışıklandırdı. Mağaza ve alışveriş merkezlerinin de ışıklandırmaları sayesinde kent, özellikle havanın kararmaya başladığı saatlerde hoş görünümlere büründü.

İstanbul'daysa ışığın merkezi Taksim ve İstiklal Caddesi oldu. Cadde yılbaşı için toplam 80 bin ampul ve 15 kilometrelik demir aksesuvar kullanılarak lale motifli ışıklandırmalarla süslendi.

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Nizam Hışım, dernek olarak 15 yıldır İstiklal Caddesi'nde yılbaşı süslemesini yaptıklarını belirterek, son iki yıldır ilçe belediyesine geçen kutlama işini bu yıl yine kendilerinin aldığını açıkladı. Buna göre maliyeti Beyoğlu Belediyesi üstlenecek, çalışmaları dernek yürütecek.

Tophane de süslenecek
Hışım'ın verdigi bilgiye göre 15 ayrı süsleme projesi, Vakko'nun desinatörü Hayri Küçük'e çizdirildi. İstanbul'un sembolü haline gelen lalenin, İstiklal Caddesi'ndeki süslemelerde de kullanılmasına karar verildi. Caddede Fransa'da Chapms-Elysee'in süslemesinde kullanılan kalitede malzeme 80 bin ampul, 15 kilometrelik demir aksesuvar kullanılacak. Maliyetse 35 bin YTL'yi bulacak.

Hışım Tophane, Kasımpaşa ve Kulaksız'da da ışıklandırma ve süsleme çalışmaları gerçekleştireceklerini belirterek şöyle konuştu: "Biz yavaş yavaş bu bölgelere girerek oradaki insanların da yılbaşını, bayramlarını yapacağımız düzenleme ve ışıklandırmalarla daha da şenlendireceğimize inanıyoruz. Hortum şeklindeki ışıklandırmalarla, bu bölgeleri de süsleyeceğiz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-geceleri-cifte-kutlama-icin-renkleniyor_50465.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!