Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent Meydanı İhaleye Çıkıyor

Kent Meydanı İhaleye Çıkıyor

Akşam AKDENİZb>Konyaaltı Belediyesi, Konyaaltı sahil yolu üzerindeki karayollarına ait eski dolum tesisleri üzerinde inşa edilecek olan Kent Meydanı’nı 8 Mart günü ihale ediyor. İhaleyi kazanan firma 30 yıl süreyle buradaki büfe ve restoranların işletmeciliğini yapacak. Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yer teslimatından itibaren 8 ayda tamamlanması planlanan Kent Meydanının Cumhuriyet Meydanı’ndan 13 kat daha büyük bir alanı kapsadığını bildirdi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 8 Mart’taki ihalenin herkesin önünde şeffaf bir şekilde yapılacağını açıkladı. Şartnamesi 14 Şubat’ta tamamlanan Kent Parkı Projesi’nin Resmi Gazete’de yayınlandığını hatırlatan Başkan Böcek, “Kentler meydanları ile anılır, sloganı ile yola çıktığımız projemizi Antalya’ya kazandırmak ve bir buluşma noktası haline getirmek istiyoruz. 30 yıldır atıl bir vaziyette duran, asayiş ve çevre sorunlarına yol açan alanı, ben bilirim demeden, açtığımız ulusal bir yarışma ile projelendirdik. Proje için 8 Mart günü, saat 14:00’te şeffaf bir ihale yapılacak. Tüm yatırımcılara sesleniyorum, orada olsunlar” dedi.

Etkinlikler burada yapılacak
Kent Meydanı projesinin 4 milyon YTL’lik bir harcamayı gerektirdiğini bildiren Başkan Böcek, “Sahil yolunun üzerinde bulunan bu alana bir üst geçit ile deniz bağlantısı eklenecek. Kent Meydanı 67 bin 500 metrekare büyüklüğünde olacak. İçerisinde Atatürk Anıtı, etkinlik alanı, yürüyüş yolu, sergi ve oyun alanı, botanik bahçesi bulunacak. Meydanda ticari alanların toplam büyüklüğü 600 metrekare olacak. İhaleyi kazanan firma kent meydanının yapımı karşılığında buradaki restoran ve büfelerin 30 yıl süreyle işletmeciliğini yapacak” dedi. Başkan Böcek, Kent Meydanı tamamlandığında Konyaaltı Karnavalı başta olmak üzere belediyenin tüm etkinliklerini burada yapacaklarını belirterek, trafiği aksattığı gerekçesiyle Cumhuriyet Meydanı’ndan Konyaaltı Caddesi’ne alınan bayramların da Kent meydanında yapılabileceğini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-meydani-ihaleye-cikiyor_42191.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!