Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kentsel Dönüşümde Her Kurum Elini Taşın Altına Sokmalı

AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, parti binasında düzenlenen basın toplantısında, şehrin sorunları ve çözüm önerileri hakkında konuştu. Erzurum il merkezinin harabe görünümünden kurtarılabilmesi için yerel yönetimler dahil bütün kurumların el birliği yaparak kentsel dönüşüme destek vermesini isteyen İl Başkanı Kılıç, "Erzurum kentsel dönüşüm

Zaman Gazetesi
Kentsel Dönüşümde Her Kurum Elini Taşın Altına Sokmalı

AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi. Kılıç, şehrin sorunları ve çözüm önerileri hakkında konuştu. Kılıç, Erzurum il merkezinin harabe görünümünde olduğunu öne sürdü. Şehrin harabe görünümünden kurtarılabilmesi için yerel yönetimler dahil bütün kurumların el birliği yaparak kentsel dönüşüme destek vermesini isteyen İl Başkanı Kılıç, "Erzurum kentsel dönüşüm projesini bir an önce gerçekleştirmeli. Şehrin kentsel dönüşümünü gerçekleştirerek sosyo- ekonomik olarak ayağa kalkmasını önemsiyorum. Şehrin harabe görünümü bizi üzüyor." dedi.

"Hayvancılık teşvik kapsamına alınacak"

Hükümetin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde uyguladığı hayvancılığı teşvik modeline Erzurum'un da dahil edilebilmesi için Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve diğer milletvekillerinin de gayret gösterdiğini dile getiren Murat Kılıç, ocak ayında söz konusu teşvik kapsamına Erzurum'un alınacağını öne sürdü. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hayvancılığı ve süt sığırcılığını canlandırmak için hükümetin yüzde 30 ile yüzde 60 arasında kurum ve kişilere teşvik ücreti ödediğini anlatan Kılıç, "Erzurum hayvancılık merkezlerinden birisi. Güneydoğu illerinin yararlandırıldığı bu projeden Erzurum da inşallah ocak ayından itibaren yararlandırılacak. Çünkü bu konuda Sağlık Bakanımız ve diğer milletvekillerimizin yoğun bir gayreti var." diye konuştu.

"Şehit aileleri de demokratik açılıma destek veriyor"

Kurban Bayramı'nda il genelindeki bütün şehit ailelerini ziyaret ettiklerini dile getiren Murat Kılıç, çocuklarını vatan ve millet savunmasında toprağa veren ailelerin hükümetin demokratik açılım projesine destek verdiğini söyledi. Kılıç, şehit annelerinin, 'Başka anneler ağlamasın' yönündeki beyanlarının kendilerini demokratik açılım projesi çalışmaları konusunda umutlandırdığını sözlerine ekleyerek, "Şehit aileleri de demokratik açılıma destek veriyor. Onlar da başka annelerin ağlamasını istemiyor. Bu bizi umatlandırdı, bu konuda gayrete getirdi. " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusumde-her-kurum-elini-tasin-altina-sokmali_74753.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!