Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kılıçdaroğlu Başakşehir'i Bata Çıka Dolaştı

Çamur avına çıkan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP İl Başkanı Gürsel Tekin ve bazı partililerin adresi, İstanbul’un yeni ilçelerinden Başakşehir’e bağlı Altınşehir Bayramtepe Mahallesi oldu. İstanbul’un en yoksul mahallerinden biri olan ve çarpık kentleşmenin yoğun olarak yaşandığı mahallede CHP’liler, "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları ile

Vatan Gazetesi
Kılıçdaroğlu Başakşehir'i Bata Çıka Dolaştı

Çamur avına çıkan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP İl Başkanı Gürsel Tekin ve bazı partililerin adresi, İstanbul’un yeni ilçelerinden Başakşehir’e bağlı Altınşehir Bayramtepe Mahallesi oldu. İstanbul’un en yoksul mahallerinden biri olan ve çarpık kentleşmenin yoğun olarak yaşandığı mahallede CHP’liler, "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları ile karşılandı.

Topbaş’a meydan okudu

Çamurlu yolları bata çıka gezen Kılıçdaroğlu, Başbakan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a meydan okudu. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği CHP adayı Kılıçdaroğlu, küçük çaplı bir seçim konuşması da yaptı: "Size söz veriyorum, İstanbul’un rantını AKP yandaşlarına değil, İstanbul halkına size tahsis edeceğiz. Biz varoşları geziyoruz. Kadir Topbaş’ın cesareti varsa buraya gelsin. Ben maliyeciyim her söylediğim sözün mutlaka bir finans kaynağı ve olabilirliği var. Afaki vaatlerde bulunmuyorum. Bu ülkede Sayın Başbakan yolsuzlukların da, çamurun da sonunu getiremedi. Sayın Başbakan Dilara’yı ne çabuk unuttu. Dilara neden öldü. İSKİ çukurunda öldü. İstanbul’un varoşlarında hep var olacağız, halkla birlikte çalışacağız."

Kömür değil, ucuz doğalgaz

İhtiyaç sahiplerine kömür değil, ucuz doğalgaz vereceklerini açıklayan Kılıçdaroğlu, "Belli metreküpe kadar para almayacağız. İhtiyaç sahibi vatandaşımızı rencide etmeyeceğiz. Ben makarna, kömür vaat etmiyorum. Özgürce yaşayabileceğiniz güzel ve yeşillik bir kent İstanbul’da, İstanbullu gibi yaşamayı vaat ediyorum" dedi.

Çizme giymedi çünkü...

"Çizmeleri giyip varoşları gezeceğim" diyen Kılıçdaroğlu, dün Başakşehir’i makosenleriyle gezdi, çamurların içine hiç çekinmeden daldı. Kılıçdaroğlu, 'neden çizme giymediği' sorusuna ise, "Ben çizme giyeceğim derken bir kararlılıktan bahsettim. Sayın Başbakan’ın tarih bilgisi sanırım az olduğu için, çizme giymenin ne anlama geldiğini bilmiyor. Biz çizme giyip yola çıktık ve halkın gücünü arkamızda hissediyoruz" cevabını verdi.

"İstanbul’u iyi biliyorum Kağıthane’de ev kiraladım"

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’u bilmediği yönündeki eleştirilere karşın şunları söyledi: "Sayın Başbakan benim İstanbul’u bilmediğimi söylüyor. Espri yapmış sanırım ama soğuk bir espri olmuş. Gelsinler beraber gezelim. Ben yollara çıktım çamuru da çukuru da gördüm. Benim sayın Topbaş’a söylediklerime neden Sayın Başbakan cevap veriyor? Sayın Başbakan kendisine güveniyorsa, Başbakanlığı bırakır, gelir büyükşehir belediye başkan adayı olur ve benimle yarışır. Karşımda aday olur. Kendisine güvenmiyorsa güvendiği bir aday çıkarsın. İstanbul’un rantını İstanbul’un çamuru çöpü ve çukuru için harcayacağız. Ben başkan olunca, İstanbul’da çamur da çöp de bırakmayacağım. Başbakan ve Erdoğan’ı da Altınşehir’e davet ediyorum. Birlikte İstanbul’u dolaşalım."

Kılıçdaroğlu, Kağıthane ilçesinde orta halli vatandaşların yaşayabileceği bir ev kiraladığını ve henüz yerleşmediğini belirterek, "Eşyalarım geldikten sonra oturmaya başlayacağım. Kirası konusunda bir şey söylemek istemiyorum" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicdaroglu-basaksehiri-bata-cika-dolasti_66170.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!