Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kılıçdaroğlu İstanbul'da AKP'ye Yüklendi

CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın Kadıköy'de düzenlediği toplantıda konuştu. Kılıçdaroğlu yine AKP'ye çattı. Yaklaşan yerel seçimlere değinen Kılıçdaroğlu, "Sandığa gideceğiz. İstanbul'u haramilerin elinden kurtaracağız" dedi. Ankara'daki yolsuzluk iddialarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, Ankara'da

CNN Türk
Kılıçdaroğlu İstanbul'da AKP'ye Yüklendi

CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın Kadıköy'de düzenlediği toplantıda konuştu. Kılıçdaroğlu yine AKP'ye çattı. Yaklaşan yerel seçimlere değinen Kılıçdaroğlu, "Sandığa gideceğiz. İstanbul'u haramilerin elinden kurtaracağız" dedi. Ankara'daki yolsuzluk iddialarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, Ankara'da Ankaralıların sadece ve sadece sözcüsü olduğunu söyledi.

Kendisi de dahil tüm Ankaralıların soyulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bu soygunun sadece Ankara'da değil İstanbul'da da yapıldığını kaydetti. Kılıçdaroğlu "Sanmayın ki bu soygun sadece Ankara'da var. İstanbul'da da var aynı soygun. İstanbul'da hangi araçlarla yapıyorlar? Su sayaçları aracılığıyla. Önümüzdeki günlerde bu soygunun da belgelerini açıklayacağım hiç meraklanmayın. İstanbul'un soyulduğunu kendi bakanları aracılığıyla açıklayacağım bundan da emin olun" dedi.

"Topbaş rantiyeye hizmet ediyor"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için yeniden aday olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Topbaş'ın rantiyeye hizmet ettiği için yeniden aday olduğunu kaydetti. Kılıçdaroğlu, "11 trilyon dile kolay. Bunu bir işadamına sağlıyorsun" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Bir grup işadamına 11 trilyonluk rant sağlayan bir kişi değil Türkiye Cumhuriyet'inde değil dünyanın hiçbir yerinde belediye başkan adayı olmamalı . Önce bunun hesabını vermeli. Sayın Kadir Topbaş rantiyeye hizmet eden bir belediye başkanıdır. İstanbullulara değil" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e de yüklenen Kılıçdaroğlu, Gökçek'in mal varlığını açıklaması durumunda ikinci dosyanın açılacağını kaydetti. Alınteriyle kazanılmış malvarlığına hiçbir itirazları olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "O yüzden Sayın Gökçek umarım yeniden aday olur, biz de Gökçek'in ne kadar yoksul bir insan olduğunu görürüz "diye konuştu.

Özelleştirmelerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, özelleştirmelerin Türkiye'de yozlaşmaya dönüştüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu bu yapma düzeninin de vatandaşın alınteri üzerine kurulu olduğunu kaydetti.

Vatandaşların üstüne düşen görevleri yapması durumunda hiçbir sorun olmayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Eğer her yurttaş üstüne düşen görevi yaparsa, 21. yüzyılda kahramanlara ihtiyaç yok. Hepimiz bunu yapacağız "diye konuştu.

Vatandaşların sandığa, ödedikleri vergilere sahip çıkması gerektğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Hesap sormasını öğreneceğiz. Demokrasilerde hesap sormazsanız birileri malı götürmeye devam eder. Götürmeye de devam ediyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicdaroglu-istanbulda-akpye-yuklendi_65346.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!