Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kimi Belediye Zengini Rahatlattı, Kimi Fakiri Korudu

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Sabri Ateş'e göre rayiç bedel fiyatları adil ve gerçekçi değil. Ateş, bu adaletsizlikte birtakım belediyelerin zenginleri rahatlatmayı, birtakım belediyenin de vatandaşını korumayı amaç edinmesinin etkili olduğunu söyledi.

Zaman Gazetesi
Kimi Belediye Zengini Rahatlattı, Kimi Fakiri Korudu

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Sabri Ateş'e göre rayiç bedel fiyatları adil ve gerçekçi değil. Ateş, bu adaletsizlikte birtakım belediyelerin zenginleri rahatlatmayı, birtakım belediyenin de vatandaşını korumayı amaç edinmesinin etkili olduğunu söyledi. Sabri Ateş, "Keban Barajı çevresinin bu kadar yüksek fiyat belirlemesinde kamulaştırma öngörüsünün etkisi var. Yoksa böyle bir rakam akla sığmaz." dedi.

Her dört yılda bir pek de adil olmayan veriler açıklayarak Türkiye'nin gündeminin meşgul edildiğini, gerçek değerlerin ortaya konulmadığını ifade eden Ateş, bu sorunun kökten çözümü için alıcı Emlak Vergisi'nin üçte bir oranında düşürülmesi gerektiğini ifade etti. Bu yüzden vatandaşı itiraz etmeye çağıran Ateş, "Bunu da doğrudan yapamıyoruz ama olsun. Şu an muhtarlara itiraz edilebiliyor." dedi.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkan Yardımcısı Nizamettin Aşa, yeni Emlak Vergisi rayiç bedellerinin kiraları etkilemeyeceğini açıkladı. Aşa, emlak piyasasının 2005 ve 2006 yıllarındaki gibi canlı olmadığını, şu an hiçbir ev sahibinin kiracısını gözden çıkarmayı göze alamayacağını vurguladı. "Şu an boşalan ev 6 ayda zor kiracı bulur." diyen Aşa, 2006'da ev sahibinin, şimdi ise kiracının dediğinin geçerli olduğunu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kimi-belediye-zengini-rahatlatti-kimi-fakiri-korudu_75362.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!