Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kırklareli Dereköy'de Doğa Eğitim Merkezi Açıldı

Çevre ve Orman Genel Müdürlüğü'nce Yıldız Dağları'nda Biyolojik Çeşitliliğin ve Doğal Kaynakların Korunması ve Sürdürülebilir Gelişimi Projesi kapsamında, Kırklareli'ne bağlı Dereköy köyüne 600 bin Euro'luk 'Doğa Eğitim Merkezi' kuruluyor.

Zaman Gazetesi
Kırklareli Dereköy'de Doğa Eğitim Merkezi Açıldı

Çevre ve Orman Genel Müdürlüğü'nce Yıldız Dağları'nda Biyolojik Çeşitliliğin ve Doğal Kaynakların Korunması ve Sürdürülebilir Gelişimi Projesi kapsamında, Kırklareli'ne bağlı Dereköy köyüne 600 bin avroluk 'Doğa Eğitim Merkezi' kuruluyor.
 
Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Türkiye ile Bulgaristan arasında yürütülen proje kapsamında Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan, Avrupa Birliği'nce (AB) kabul edilen 'Doğa Eğitim Merkezi' projesinin hayata geçirilmesine başlandığını söyledi. Gültekin, doğa sevgisinin küçük yaşta başladığı için çocukların ön planda tutulduğu proje kapsamında binaların yapıldığını ve açılış için çevre düzenlemesinin beklendiğini kaydetti. Projenin 600 bin avroya mal olacağını ve 375 bin avrosunun AB tarafından karşılandığını anlatan İsmail Gültekin, "Gençlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere doğa eğitimi ile ilgili alanda vereceğimiz eğitimler, doğal alanda planlanmış bir proje çerçevesindedir.' dedi. Gültekin 2010'da açılacak merkezimin herkese açık olacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Planlama Daire Başkanı Ercan Türk de Doğa Eğitim Merkezi'nin Türkiye'de ilk ve tek olduğunu bildirdi. Projenin çok yerinde ve doğru bir yatırım olduğunu belirten Ercan Türk, 11-15 yaş çocukların eğitilebileceği, sosyal aktivitelerin uygulanabileceği bir mekanın özenle hazırlanmış olduğunu kaydetti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kirklareli-derekoyde-doga-egitim-merkezi-acildi_75384.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!