Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kocaeli’nde Belediye 5 Yılda 20 Bin Konut Teslim Edecek

En fazla göç alan illerin başında gelen Kocaeli’nde, artan konut ihtiyacını karşılamak üzere belediyeye bağlı olarak kurulan Kent Konut, yeni başladığı Taçyaprak Evleri’nin projesini tanıtmak için bir toplantı düzenledi.

Zaman Gazetesib>Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 5 yılda 20 bin yeni konut yapmak üzere harekete geçti. En fazla göç alan illerin başında gelen Kocaeli’nde, artan konut ihtiyacını karşılamak üzere belediyeye bağlı olarak kurulan Kent Konut, yeni başladığı Taçyaprak Evleri’nin projesini tanıtmak için bir toplantı düzenledi.

Toplantıda bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kent Konut ile ildeki kentsel dönüşümü sağlayacaklarını söyledi. Türkiye’nin dört bir yanında ilgili ve yetkili kuruluşların özellikle de belediyelerin modern gelecek için inisiyatif alması gerektiğini belirten Karaosmanoğlu, hükümetin “kentsel dönüşüm” ve konut konusuna gösterdiği hassasiyeti örnek aldıklarını ifade etti. Karaosmanoğlu, kentsel dönüşüm ve konut hakkındaki düşüncelerini şöyle aktardı:

“Günümüzün, başarı için vazgeçilmez kurumunu, profesyonelliği devreye soktuk. Kent Konut’u kurduk. Adında konut ifadesi barındırmakla birlikte bu girişim konut işinden ziyade ‘kentsel dönüşüm ve gelişim’ görevimize katkı sağlamak üzere kuruldu. Görev ve misyonumuzu; insanı merkeze alan bir anlayışla yaşanabilir evler, yollar, caddeler, parklar, sokaklar, çarşılar, dolayısı ile şehirler inşa etmek olarak özetleyebiliriz.”

Kent Konut, Aslanbey’de yapacağı konutları tanıttı. 544 daireden oluşan bir site kurulacak. Konutlar, A ve B olmak üzere 2 tipten oluşacak. A tipi bloklarda daireler brüt 107 metrekare, net 90 metrekare, B tipi bloklarda ise brüt 89 metrekare, net 72 metrekare olarak planlandı. Bir blokta 16 daire olmak üzere 25 A tipi blok ve toplam 400 daire yer alacak. Dairelerden 8’i özürlüler için projelendirildi. 9 B tipi blokta ise toplam 144 daire olup, bunlardan 4’ü özürlüler için projelendirildi. Balkonlar Fransız stilinde inşa edilecek. Projenin satış kampanyası dün başladı. Konutlar, ön kayıt sistemi ile satışa sunulacak. Ön kayıt sayısının konut sayısından fazla olması durumunda kura çekilişi yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocaelinde-belediye-5-yilda-20-bin-konut-teslim-edecek_46536.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!