Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Mezarlığı: Bodrum

Konut Mezarlığı: Bodrum

Radikal Gazetesi
Konut Mezarlığı: Bodrum

b>Bodrum Yarımadası, son bir yılda yapılan 20 bin ikinci konutla, konut mezarlığına dönüştü. Mimarlar Odası Bodrum Temsilcisi Bülent Bardak, 'Bodrum ve yarımadanın geleceğini düşünmeden, rant ve çıkar uğruna açgözlülükle yapılan ikinci konutların, tarih, kültür ve turizm kentinin geleceğini büyük ölçüde tehlikeye attığı' uyarısında bulundu.

Mimarlar Odası Temsilcisi Bardak, yönetim kurulu üyeleri Adil Fırat, Mualla Sar, Sinan Akyurtlaklı ve Oğuz Develi dün düzenledikleri basın toplantısında, bölgenin 'betonlaşmaması' amacıyla çalışmalarını anlattı. Bodrum'un 1 / 25 binlik planıyla ilgili olarak Danıştay'da açtıkları iptal davasının sonuna gelindiğini belirten Bardak, "Danıştay kararı Bodrum'un geleceğine yön verecek" dedi.

Yüzde 80 altyapısız
Bodrum ve yarımadasının plansız yapılaşma sıkıntısını yıllardır çektiği halde son bir yılda 20 bin ikinci konut inşaatına başlandığını belirten Bardak, şöyle devam etti: "İnşaat furyası Bodrum'un geleceğini tehlikeye atıyor. Yarımadadaki binaların yüzde 80'inin altyapısı eksik. Kanalizasyon sistemi yerine vidanjör kullanılıyor. Enerji nakil hatları yetersiz. Su sorununa çare bulunamadı."

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-mezarligi-bodrum_41398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!