Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Satışları Eylülde Canlanır

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, konut satışlarının bu yılın eylül ayından itibaren açılmaya başlayacağını, fiyatların ise gelecek yıl yaz aylarında eski düzeyine çıkacağını söyledi. MESA'nın 40. kuruluş yılı sebebiyle gazetecilerle sohbet toplantısında buluşan Boysanoğlu, konut sektörünün krizden çok önceden etkilenmeye başladığını

Referans Gazetesi
Konut Satışları Eylülde Canlanır

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, konut satışlarının bu yılın eylül ayından itibaren açılmaya başlayacağını, fiyatların ise gelecek yıl yaz aylarında eski düzeyine çıkacağını söyledi.

MESA'nın 40. kuruluş yılı sebebiyle gazetecilerle sohbet toplantısında buluşan Boysanoğlu, konut sektörünün krizden çok önceden etkilenmeye başladığını kaydetti. 40 yılda 10'a yakın kriz yaşadıklarını ve krizden geriye dönüşün diğer sektörlerden geç olduğunu bildiren Boysanoğlu, "Krizden çıkış zamanlamasını tespit etmek çok mümkün değil. Sene başında 2010'un ortasını bulur diye düşünüyordum. Sanki şimdi her şey gibi daha hızla düzelecekmiş gibi geliyor" diye konuştu. Müşterilerin şu anda hazır konutları satın aldığını ancak 1-1.5 yıl sonra teslim edilecek konutları almaya yanaşmadığını belirten Boysanoğlu, kriz ortamında satışları canlı tutmak için yüzde 15'e kadar varan indirimlere gittiklerini söyledi.
    
Aliyev'e rezidans yapıyor

Kriz nedeniyle Kazakistan ve Polonya'daki işlerinin durduğunu ancak krizden sonra bu ülkelerin kendileri için potansiyel gelişme alanı olacağını ifade eden Boysanoğlu, Azerbaycan'da ise Belçikalı ortaklarıyla beraber Başkan İlham Aliyev'in rezidansını inşa ettiklerini, hakediş ödemelerinde bir sorunları olmadığını kaydetti.

Boysanoğlu, krizde işçi çıkarmadıklarını ancak 2 yıl önce karar verilen yeniden yapılanma çerçevesinde 30'a yakın üst düzey yönetici ile yollarını ayırdıklarının vurguladı. Boysanoğlu, kurdukları gayrimenkul yatırım ortaklığının büyüklüğünün 400 milyon TL civarında geliştirme projesi niteliğindeki varlık barındırdığını belirterek, ancak bu ortaklığın hisselerini önümüzdeki yıldan önce halka açmayı düşünmediklerini anlattı.

MESA Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Elaldı da, Türkiye'de konut açığının şu anda 2,5 milyon adet olduğunu, buna her yıl minimum 600 bin konutun eklendiğini, deprem riski altındaki yapıların da eklenmesi durumunda konut açığının büyüdüğünü belirtti.
    
Ahsen Hanım'ın Cleveland rüyası hayrımıza oldu

Ankara'daki sağlık yatırımları Mesa Hastanesi hakkında da bilgi veren Boysanoğlu, burada çok ileri tekniklerin kullanıldığı bir kalp cerrahi ünitesi olduğunu söyledi. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın ABD'ye gitme kararı vermeden önce ameliyat için buradan yer ayırttığını belirten Boysanoğlu "Allahtan ABD'ye gitmeye karar verdiler. Çünkü Unakıtan'ın üzerine çok düşülüyordu. Bunun ameliyat ekibimiz üzerinde bir stres yaratmasından korkuyorduk. Ahsen Hanım'ın 'Cleveland rüyası' hayrımıza oldu" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-satislari-eylulde-canlanir_68271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!